1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla da Şampiyonluk Yemeği

Tuzla da Şampiyonluk Yemeği

Tuzla da Şampiyonluk Yemeği

           Tuzla’ya vizyon katan Marina Projesi’ni sürdüren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yeni hedeflerinin ilçeye su sporları merkezi kazandırmak olduğunu söyledi. Başkan Yazıcı, “Bireyden başlayan, denize ve spora önem veren anlayışı geliştirmeliyiz.” dedi

           Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü Derneği, Sakarya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası Kano Yarışlarında büyükler kano takımı 7 yıldır elde ettiği Türkiye Şampiyonu unvanını bu yılda korudu. Kulübün Genç Takımı ise Türkiye üçüncüsü oldu.

          Tuzla Belediyesi Ayyıldız Tesisleri’nde Şampiyonluk Yemeği düzenlendi. Yemeğe Tuzla Belediye Başkanı Dr Şadi Yazıcı, Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü Derneği Başkanı Melih Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, antrenörler, sporcular ve aileleri katıldı. Şampiyon ekibi kutlayan Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü Derneği Başkanı Melih Yıldız, hedeflerini “8 yıldır Türkiye şampiyonuyuz ve kendimizi, başarımızı kanıtladık. 2016 ve 2020 olimpiyatlarında yarışacak milli takımlarda Tuzla’mızın çocuklarının yer almasını hedefliyoruz.” şeklinde açıkladı.

       Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü Derneği Onursal Başkanı Mustafa Yılmaz da konuşmasında şampiyon takımı tebrik ederek kulübün başarılı geçmişini paylaştı.

       Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da konuşmasında, “Dar ve kısıtlı imkânlarla her yarışmada başarılara imza atan, Tuzla’nın adını duyuran Tuzla Deniz Yıldızı Spor Kulübü’nü tebrik ediyorum bu başarılara imza atmak, ancak Çılgın Türklerin işidir. Bireyden başlayan, denize ve spora önem veren anlayışı geliştirmeliyiz. Su sporlarının, gelecek için önemli olduğuna inanıyorum” dedi.

      Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla’nın denizcilik alanında tersaneler, Deniz Harp Okulu, denizcilik temalı üniversite ve fakülteler, balıkçılık ve yapımı devam eden Marina ile önemli bir konuma sahip olduğunu söyledi. Başkan Yazıcı, Hünkarçayırı yanında Su Sporları Merkezi de oluşturacaklarını belirterek “Uluslar arası yarışların düzenleneceği, 7 üniversitesi ve spor kulüpleriyle beraber su sporlarına merkez olan bir ilçe vizyonunu hedefliyoruz” dedi.

     

HABERE YORUM KAT