1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla geneli lalelerle donatılıyor!

Tuzla geneli lalelerle donatılıyor!

Bahar ayının gelmesiyle ilçe genelinde çevre düzenleme çalışmalarına ağırlık veren Tuzla Belediyesi, bünyesinde yetiştirdiği binlerce lale fidanını park, kavşak ve caddelere ekim işlemlerini başlattı. Mayıs ayında tekrardan yetiştirilmek üzere toplanacak laleler, Tuzla genelini süslemeye devam ediyor.

Tuzla geneli lalelerle donatılıyor!

Tuzla Belediyesi’nin fidanlığında özel olarak yetiştirilen lalelerin ilkbahar mevsiminin gelmesiyle ilçe genelinde yapılan peyzaj çalışmaları kapsamında prestij noktalarına, kavşak ve refüjlere ekimleri başladı.

Tuzla Belediyesi personelleri tarafından özenle dikilen laleler, nisan ayında sergilendikten sonra mayıs ayında yetiştirilmek üzere tekrar toplanacaklar. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Tuzla’da yaptığımız çalışmalar ile kişi başına düşen yeşil alan sayısı İstanbul ortalamasının üstünde. Biz doğayı, toprağı seviyoruz. Ekiyoruz, topraktan verim alıyoruz. Doğa da bize tüm güzelliklerini sunuyor” dedi.

1-004.jpg

''BİZ TOPRAĞI, DOĞAYI ÇOK SEVİYORUZ''

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” Tuzla’da yaptığımız çalışmalar ile kişi başına düşen yeşil alan sayısını İstanbul ortalamasının üzerine çıkardık. Hedefimizin kişi başına düşen yeşil alan sayısında Avrupa standartlarına çıkmak olduğunu belirtmiştik. Bu kapsamda çalışmalarımızı pandemi koşullarına rağmen sürdürüyoruz. Bir taraftan yeşil alan sayısını artırmaya çalışırken, diğer taraftan da yeşil alanları güzelleştirmeye içerisinde bulunduğumuz mevsimlerin esintilerini de yaşatmaya gayret gösteriyoruz. Kendi fidanlığımızda yetiştirdiğimiz rengârenk laleleri, Tuzlamızda ekimlerini yapıyoruz. Biz toprağı, doğayı çok seviyoruz. Doğa da bize tüm güzelliklerini sunuyor” dedi.

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT