1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla Öğretmenleri Unutmadı

Tuzla Öğretmenleri Unutmadı

Tuzla Öğretmenleri Unutmadı
              24 Kasım Öğretmenler Günü, Tuzla’da düzenlenen programla kutlandı.
 
             Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kutlama, İdris Güllüce Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü H.Nazmi Yekrek, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda,  bu yıl emekli olan öğretmenlere teşekkür belgesi verildi. Mesleğe yeni başlayan öğretmenler birlikte yemin etti, Öğretmenler Günü konulu yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
 
                                  Çok Şanlı ve Şerefli Bir Mesleğin Mensuplarısınız
            Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü H. Nazmi Yekrek törende yaptığı konuşmada meslektaşlarına seslendi ve öğretmenliğin ihmal  edilmeyecek bir meslek olduğunu söyledi. Tuzla Kaymakamı Ali Rıza Çalışır da, milletimizin öğretmene verdiği önemi vurgulayarak “Kültürümüzde fark edersiniz ki 2 grubun eli sorgusuz sualsiz öpülür. Bunlardan bir tanesi mevcudiyetimize  vesile olan sevgili anne ve babamızdır. Diğeri, yaşına da bakmazsınız öğretmendir.” şeklinde konuştu.
 
                               Eğitime Önem Verilmeyen Dönemlerde Sıkıntı Yaşanmıştır
           Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, eğitimin önemini örneklerle vurguladı. Eğitime ve eğitimciye değer verilmeyen dönemlerde gerileme olduğuna değinen Başkan Yazıcı, “Eğitim ve öğretimde önem vermediğimiz dönemlerdeki sıkıntıyı ve  buna önem veren batının yaşamış olduğu gelişmeye baktığımızda, batının medeniyetimizden aldıklarıyla bizi geçen kısmı bireye, öğretmene, öğretene verilen kıymetle beraber olmuştur.” dedi.
 
 
 

HABERE YORUM KAT