1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tuzla, uzaktan eğitimde hız kesmiyor

Tuzla, uzaktan eğitimde hız kesmiyor

Koronavirüs salgınına karşı önlem almak için uzaktan eğitim modeline geçen Tuzla Gençlik Merkezi (TUZGEM) ve Bilgi Evleri, verdikleri eğitimleri hız kesmeden sürüdürüyor.

Tuzla, uzaktan eğitimde hız kesmiyor

Tuzla Belediyesi koronavirüs tehdidine karşı ilçedeki önlemleri almaya devam ediyor. Belediyecilik çalışmaları ile vatandaşların hayatını kolaylaştıran Tuzla Belediyesi, uzaktan eğitim çalışmaları ile de öğrencilerin evlerinden eğitimlerini sürdürmesi için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

TUZGEM’de, üniversiteye hazırlık (YKS) kurslarına devam eden 1300 öğrenci, derslerini Tuzla Belediyesi tarafından çekilerek Youtube kanalına yüklenen video derslerden takip edebilecek. Ayrıca Tuzla Belediyesi Bilgi Evleri’nden Liselere Giriş Sınavı (LGS) hazırlık dersleri alan öğrenciler de, yine aynı kanaldan derslerini takip edebilecek. TUZGEM ve Bilgi Evleri öğretmenlerinin, mevcut müfredata uygun olarak anlatacağı dersler, her gün düzenli olarak Tuzla Belediyesi Youtube kanalından yayınlanıyor.

Tuzla uzaktan eğitimde hız kesmiyor

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ülkemizi de etkileyen Koronavirüs salgınının yayılımını önlemek amacıyla devletimizin aldığı tedbirlere Tuzla Belediyesi’nin de tüm imkanları ile destek verdiğini ifade ederek, “Halkımızın sağlığı ve güvenliği için, ilk günden itibaren tüm ekiplerimiz aralıksız olarak görev yapmaktalar. Bu süreçte halkımızı düzenli olarak bilgilendirmekte, ilçemiz genelinde temizlik ve hijyen çalışmalarını sürdürmekteyiz. Tüm tedbirlerimize ilave olarak, gençlik merkezimizde ve bilgi evlerimizde sınavlara hazırlanan gençlerin, derslerinden geri kalmamaları için bu hizmeti sunuyoruz. Gençlerimiz, evlerinin rahatlığında tüm derslerini internet üzerinden günü gününe takip edebilecekler” dedi.

Korona virüs ile mücadelenin ana ekseni olan zaruri haller dışında evden çıkılmaması konusunda bilgilendirme ve uyarılar sürekli şekilde devam ediyor.

Video Editörü

HABERE YORUM KAT