1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla´da 57. Caminin Temeli Atıldı

Tuzla´da 57. Caminin Temeli Atıldı

Tuzla´da 57. Caminin Temeli Atıldı
      Tuzla Mimar Sinan Mahallesi, vatandaşların girişimi ve Tuzla Belediyesi'nin desteği ile yeni bir camiye ve Kur'an kursuna kavuşuyor. Mimar Sinan Mahallesi Muhammed Mehdi Camii ve Kur'an Kursu'nun temeli, dualar ve salavatlar eşliğinde atıldı.
 
      Kur'an-ı Kerim okunarak başlayan temel atma törenine Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Ehla-Der Genel Başkanı Hasan Kanaatlı'nın yanı sıra, çok sayıda ilim adamı ve vatandaşlar katıldı. Kur'an kursu bölümünün de bulunacağı bildirilen caminin dernek başkanı Hacı Murtaza, açılış konuşmasında önemli bir hizmeti gerçekleştirecek olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek "Allah'ın evini inşa edenlere Allah da Cennette köşkler inşa eder anlayışıyla giriştiğimiz bu hizmeti bize nasip eden Cenab-ı Allah'a şükürler ediyor ve her sıkıntımızda bize büyük destek veren sayın Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı Bey'e cemaatimiz ve hocalarımız adına teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
 
      Temel atma törenine katılarak bir konuşma yapan Ehlibeyt Alimleri Derneği (Ehla-Der) Genel Başkanı Hasan Kanaatlı da "ilim, kültür ve sosyal hizmetlerde her zaman büyük desteğini gördüğümüz Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı'ya topluluğumuz adına en kalbi teşekkürlerimizi sunuyorum" diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: "Temeli Hz. Muhammed (a.s.m.) tarafından atılan İslam dini, bu gün sayıları iki milyarı bulan ve dünya nüfusunun üçte birini teşkil eden İslam ümmetine sahip olmuştur. Bizler de bu şerefli dinin mensupları ve bu şerefli Peygamber'in ümmeti olarak, birliğimizi beraberliğimizi perçinlemeye ve dinimizi öğrenip yaşayacağımız ibadethaneleri inşa etmeye gayret sarf ediyoruz. Tarih, her devirde İslam ümmetini takdirle kayıt altına almış, övgüyle söz etmiştir. Bizler de bu inanç değerlerimizle, geleceğimize ümitle bakıyoruz."
 
      Cami ve Kur'an Kursu'nun temel atma töreninde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da, toplumların manevi ihtiyaçlarına dikkat çektiği konuşmasında, "maddi açlığı doyurmak her zaman mümkündür. Ancak bundan daha da önemlisi, manevi açlığımızı doyuracak çalışmalar yapmaktır" dedi. Başkan Yazıcı konuşmasını şöyle sürdürdü: "Tüm dünyada ve tüm zamanlarda görülmüştür ki, ibadetten ve ibadethanelerden uzak kalan toplumlar, her zaman sapıklığa düşmüşlerdir. Bizim medeniyetimiz ve tarihimiz boyunca yöneticilerimiz, idareleri altındaki toplumun manevi değerlerini koruyup geliştirecek ve yaşatacak tedbirleri alagelmiştir. Ecdadımızın bizlere sayısız örneklerini bıraktığı camilerimiz ve külliyelerimiz, bu hassasiyetin göstergesidir."
 
      Yapılan konuşmaların ardından kurban kesildi ve caminin temeli, dualar ve salavatlar eşliğinde atıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.