1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla'da 65 yaş üstü vatandaşların doğum günü sürprizlerine devam ediliyor!

Tuzla'da 65 yaş üstü vatandaşların doğum günü sürprizlerine devam ediliyor!

Tuzla Belediyesi yaptığı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Şubat ayında doğan 65 yaş üstü vatandaşların evlerine pasta yollayarak doğum günlerini kutladı. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'nın doğum günü dilekleriyle pastaları alan büyükler duygu dolu anlar yaşadı.

Tuzla'da 65 yaş üstü vatandaşların doğum günü sürprizlerine devam ediliyor!

Pandemi süresince evlerinden çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşlara doğum günü sürprizi yapan Tuzla Belediyesi ekipleri, şubat ayı doğumluların evlerini tek tek ziyaret ederek onlara doğum günü pastası ikram etti. 

Tuzla Belediyesi koronavirüsten ötürü evlerinde bulunan 65 yaş üstü vatandaşlardan şubat ayında doğan 25 büyüğe doğum günü sürprizi gerçekleştirdi. Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’nde görevli personelleri tarafından ilçe genelinde tespiti yapılan 25 büyüğün evine gidilerek pasta ikramında bulunan Tuzla Belediyesi, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'nın selamını da iletmeyi unutmadı. 

Dağıtım boyunca Piri Reis Üniversitesi’nde okuyan iki gönüllü öğrencinin de eşlik ettiği projede pastaları alan 65 yaş üstü vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Tuzla'da 65 yaş üstü vatandaşların doğum günü sürprizlerine devam ediliyor!

KORONAVİRÜSTEN KAÇINMAYA ÇALIŞIYORUZ

77. yaşını kutlayan Yusuf Kütük’ün gelini Fatma Kütük, “Resmi olarak 77 yaşında görünüyor ama 83 yaşını kutluyoruz. Koronavirüs salgınından kaçınmaya çalışıyoruz. Babam Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi’ne giderken gayet iyiydi. Orada sürekli egzersizler yaptırdıkları için çok memnundu. Şimdi o zaman ki gibi değil.” dedi. 

BU SEVGİYİ GÖRÜNCE MUTLU OLDUM

Doğum günü sürprizinden dolayı mutlu olduğunu ifade eden Özler Umay, “78 yaşıma giriyorum. Çok çok büyük bir sürpriz oldu bana. Şadi Bey’i zaten çok seviyorum. Yaşlılarımıza vermiş olduğu saygı, sevgi hakikaten emsalsizdir. Bunu iltifat olarak söylemiyorum. Bu bir gerçek. Çok mutlu oldum. Çok iyi bir insan. Gerçekten emsalsiz bir başkan diyebilirim. Bu yakın alaka ve sevgi hele ki bugün yapılan sürpriz kelimelere sığmıyor. Gençleri görünce, bu sevgiyi görünce mutlu oldum. Daha ne olsun. Uzun zamandır olmadığı kadar sevgi gördüm” dedi. Evde unutulmamanın kendisini mutlu ettiğini belirten Hümeyra Kaya,” Çok teşekkür ediyorum. Biraz erken olsa da beni çok mutlu etti. Sizlerle beraber olmak mutlu etti. Bir de evde unutulmamak çok güzel. Şadi Başkanımız eminim bizi unutmamıştır. Bir gün de kapımı çalacağını bekliyorum.” dedi.

Tuzla'da 65 yaş üstü vatandaşların doğum günü sürprizlerine devam ediliyor!

BÜYÜKLERİMİZE BAŞKANIMIZIN SELAMINI İLETİYORUZ

Doğum günü kutlanan büyüklere Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın selamlarını ilettiklerini belirten Tuzla Belediyesi Yaşlılar Merkezi Sorumlusu Özgen Hatipoğlu, “Büyüklerimizi bu pandemi sürecinde biraz mutlu edelim, büyüklerimizin ellerini öpelim, onların ufakta olsa yüzlerini güldürelim istedik. Doğum günlerini kutluyoruz. Üniversitelerden gönüllü arkadaşlarımız geliyor ve onlarla beraber çıkıyoruz. Her ay, belli büyüklerimizin doğum günlerini kutlayıp yüzlerini güldürüyoruz. En kısa zamanda pandemi bittiği zaman tekrar onları yanımıza alacağımızı göstermeye çalışıyoruz.” dedi.

ONLAR MUTLU OLDUKÇA BİZ DE ÇOK MUTLU OLDUK

Piri Reis Üniversitesi’nde okuyan ve pasta dağıtımına eşlik eden İlayda Nur Demir,” Büyüklerimizi ziyaret ettik bugün. Onların doğum günlerini kutladık. Çok mutlu oldular. Onlar mutlu oldukça biz de çok mutlu olduk. Biz hatıra kalması için okulumuzun adına küçük birkaç hediye verdik” dedi. 

Okan Gül
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT