1. YAZARLAR
  2. İbrahim Şahin
  3. Tuzla'da beklenen sonuç: Yüzde 53,7'yle Şadi Yazıcı ile devam
İbrahim Şahin

İbrahim Şahin

Yazarın Tüm Yazıları >

Tuzla'da beklenen sonuç: Yüzde 53,7'yle Şadi Yazıcı ile devam

31 Mart Yerel Seçimlerine az bir süre kala, seçimlerle alakalı görüntü netleşmeye başladı. Genar araştırma şirketinin yaptığı son ankette Tuzla’da çıkan sonuçlar, yapılan tahminleri haklı çıkardı. Araştırma şirketinin anketine göre Tuzla Belediye Başkanı ve Adayı Dr. Şadi Yazıcı % 53,7 ile seçimlerden 1. çıkıyor.

10 yıldır yapmış olduğu Belediyecilik anlayışı ile adeta Tuzla’ya çağ atlatan Başkan Yazıcı, bu anket sonuçlarına göre de haklı bir başarı elde ediyor. Yine bu anket sonuçlarına göre Yazıcı, her kesimden oy alıyor.

Diğer yandan son zamanlarda muhalefetin “neden hararet yaptığı” sebebinin de bu sonuçlar olduğu ortaya çıkıyor.

Dün bir köşe yazısı paylaşmıştım siz değerli okurlarıma, “Doktor’dan alacaksınız reçetenizi” başlıklı. Bu anket sonuçlarına göre yazmış olduğum yazının kanaatini okurlarıma bırakıyorum.

O yazıyı da biraz hatırlayacak olursak, Tuzla’da bazı kesimlerin fitne ve fesat çıkarmaya çalıştıklarının, yalan yanlış bir tutum içerisine girme gayretinde olduklarının altını çizmiş, İstanbul’un gözbebeği bir ilçede oturup, doğasıyla, sahiliyle, yeşili ve mavisiyle, herkese sunduğu tüm güzellikleriyle hafta sonları tüm ilçelerden insanların koşarak geldiği Tuzla hakkında diyecek sözü olmayanlar son çareyi tehlikeli bir silah olan yalanda aramaya başladılar.

Sessizce yapılan çalışmaların kıymetini iç toplantılarında “ ya Adam daha ne yapsın? Okullardan, ibadet yerlerine, çocuklardan gençlere, parklardan meydanlara her yere ulaşmış işte.” Dedikleri yönetime karşı içlerinde bastırmadıkları öfkeyi sinsi yalanlar atarak sokakta kusmaya devam edenlerin ilaç reçetesi, 31 Mart’ta direk “Doktor” elinden verilecek.

Adadan göle, ormandan denize her türlü vaatlerini kitapçıktan birebir kopyalayıp oluşturanlar aslında, yapılanları tasdik etmiş olduğu gibi, yapılması taahhüt edilen vaatleri de kabul ettiklerini ilan etmişlerdir. Ancak siyasi kapasiteleri ve entelektüel seviyeleri ile tekamülleri yetmediği için mevcut Belediye Başkanını desteklediklerinin farkında bile değiller.

Rakiplerine dahi ilham veren bir Belediye Başkan adayı var Tuzla’da, demiştim dünkü yazımda.

Genar araştırma şirketinin yapmış olduğu anket sonucuna bakarsak, 10 yıllık başarılı bir şekilde Belediye Başkanlığı görevini yerine getiren Yazıcı’nın karşılığını aldığı, her dönem fitne fesat ve yalanın içine giren muhalefetinde dersini aldığı görülüyor.

Ne diyelim, Tuzla 5 yıl daha emin ellerde, “Ustalık” dönemi hayırlı olsun.

Önceki ve Sonraki Yazılar
YAZIYA YORUM KAT