1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla´da Diyabet Semineri

Tuzla´da Diyabet Semineri

Tuzla´da Diyabet Semineri

          Tuzla Belediyesi’nin Diyabetle Yaşam seminerine katılan bazı vatandaşlar, şeker hastası olduğunu ücretsiz kan şekeri ölçümleri sonucunda öğrendi. Kan şekeri oranı çok yüksek çıkan ve acil müdahale edilmesi gereken bir vatandaş Tuzla Belediyesi ambulansıyla sağlık kurumlarına sevk edildi.

         Tuzla Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ve Türkiye Diyabet Vakfı, Diyabetle Yaşam Semineri ve Ücretsiz Kan Şekeri ölçümlerini sürdürüyor. 6 ayda 10’dan fazla seminer düzenleyen ekip, geçtiğimiz hafta Orhanlı İlkokulu ve Aydınlı Semt Konağı’nda eğitim verdi. Tuzla Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Ali Kemal Durgun ve Diyabetle Yaşam Koçu Şebnem Güneyman, diyabetin tanımı, diyabet eğitimi ve beslenme konularında bilgi verdi.

                                             Kan Şekeri Ölçümleri Hastalığı Ortaya Çıkardı

         Son 2 seminerde 227 kişiye sunulan seminerlerde yapılan ücretsiz kan şekeri ölçümleri, hastalığı yaşayanların bu duruma farkına  varmasını sağladı. Kan şekeri oranı çok yüksek çıkan ve acil müdahale edilmesi gereken bir vatandaş da Tuzla Belediyesi ambulansıyla sağlık kurumlarına sevk edildi. Kan şekeri yüksek çıkan diğer vatandaşlar da, aile hekimlerine yönlendirildi. Seminerlere katılanlara “Diyabet Akran Eğitim Programı” katılım sertifikası verildi.


 

HABERE YORUM KAT