1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Tuzla’da durdurulan bir tankerde 30 bin litre "10 numara yağ" ele geçirdi

Tuzla’da durdurulan bir tankerde 30 bin litre "10 numara yağ" ele geçirdi

Polis ekipleri, Tuzla'da dış tarafı aşırı derecede yağlı, kirli ve çevreye ağır koku yayan bir tankerden şüphelenerek durdu.

Tuzla’da durdurulan bir tankerde 30 bin litre "10 numara yağ" ele geçirdi

Polis ekipleri, Tuzla'da dış tarafı aşırı derecede yağlı, kirli ve çevreye ağır koku yayan bir tankerden şüphelenerek durdu. Durdurulan tankerden yaklaşık 30 bin litre karışımlı "10 numara yağ" ele geçirilirken, polis ekiplerinin tankeri durdurma anı, ürünü test etmesi saniye saniye polis kamerasına yansıdı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü, akaryakıt kaçakçılığını önlenmesine yönelik çalışma başlattı. Yürütülen çalışmalar kapsamında Tuzla Deri Sanayi Bölgesinde dış tarafı aşırı derecede yağlı, kirli ve çevreye ağır koku yayan tankerden şüphelenen polis ekipleri durdu. Durdurulan tankerde arama yapan ekipler, "10 numara yağ "olarak bilinen yaklaşık 30 bin litre karışımlı akaryakıt ele geçirdi. Yakalanan tanker şoförü R.S. isimli şahıs hakkında ise adli işlem başlatıldı.

Polis ekipleri kaçak akaryakıtı böyle test etti

Polis ekiplerinin tankeri durdurma anı sonrasında yaşananlar saniye saniye polis kamerasına yansıdı. Görüntülerde, bir tankerin durdurulduğu ve şoförün evraklarının kontrol edildiği görülüyor. Polis ekiplerinin tankerde inceleme yaptıkları görülüyor. Daha sonra ekipler ürünün ölçümlerini yapıp yere biraz dökerek yaktığı görülüyor.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT