1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Tuzla'da düzenlenen Okula İlk Adım Seminerleri büyük ilgi gördü

Tuzla'da düzenlenen Okula İlk Adım Seminerleri büyük ilgi gördü

Tuzla Belediyesi ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okula ilk adımını atan 1.sınıf öğrencileri için seminer düzenlendi. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın eşliğinde düzenlenen seminere öğrenciler ve veliler yoğun ilgi gösterdi.

Tuzla'da düzenlenen Okula İlk Adım Seminerleri büyük ilgi gördü

2019-2020 eğitim öğretim yılında Okula İlk Adım Seminerleri öğrenciler ve veliler tarafından büyük ilgi gördü. 1.sınıf öğrencileri için düzenlenen seminere Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın eşliğinde öğrenciler ve velilerde yoğun katılım gösterdi. 

Tuzla Belediyesi ve Tuzla ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün paydaşlığında 17 mahallede 21 İlkokulda 3991 velinin katıldığı seminer programının 2. gününe Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Tuzla Belediyesi Başkan Yardımcısı Tülay Kalav, kurum müdürleri ve veliler katıldı.

Tuzla'da düzenlenen Okula İlk Adım Seminerleri büyük ilgi gördü

“Okula İlk Adım Seminerleri” programında konuşma yapan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı,” yeni eğitim öğretim yılımız öğretmenlerimize, öğrencilerimizle, öğrencilerimizle birlikte velilerimize hayırlı olsun. Bu süreçte anne baba kadar önemli bir öğretmen yoktur. Çocuklarımızın karakteri yedi yaşına kadar şekilleniyor.Bu süreçte en etken model anne ve babadır. Her süreçte yanlarında olduğumuz çocuklarımızın eğitim süreçleri, velilerimizin destekleri ile daha güzel şekillenecektir.

Tuzla'da düzenlenen Okula İlk Adım Seminerleri büyük ilgi gördü

Bizler Tuzla’da her zaman eğitime destek olabilecek projeleri hayata geçiriyoruz. Tuzla’nın 15-20 yıl sonrasını düşünerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünyanın en zengin madenlerine sahip olsak bile asıl kıymetli olan şey, onları işleyecek insanları yetiştirebilmektedir. Eğer insanı yetiştiremezseniz dünyanızı altında kaplasanız hiçbir anlamı yoktur.  Kıymetli olan insanı yetiştirmektir. Çocuklarımızın okula ilk adım attığı bu süreci sağlıklı geçirmelerini temenni ediyor, başarılar diliyorum ”dedi.

Tuzla'da düzenlenen Okula İlk Adım Seminerleri büyük ilgi gördü

Başkan Yazıcı’nın konuşmasından sonra Tuzla Belediyesi uzman psikologları 1.Sınıfa başlayacak olan öğrencilerin velilerine,  çocukların okul ortamına alışması, anne babaların bu süreçte nasıl davranması gerektiği, okula başlayan çocukların neler düşündüğünü anlatılarak okula uyum sürecinin sorunsuz ilerlemesi için bilgiler verildi.

Okan Gül
Video Editörü
HABERE YORUM KAT