1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla´da Etkinlikler Sona Erdi

Tuzla´da Etkinlikler Sona Erdi

Tuzla´da Etkinlikler Sona Erdi
      5. Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Günleri kapsamında 13 farklı yerde 25 etkinlik düzenlendi. Tuzla Kaymakamlığı, Tuzla Belediyesi ve Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen etkinlik, 15-19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. Tuzla'nın bilim, kültür, sanat ve spor alanındaki yetenekleri ödüllendirildi.
 
      Tuzla Belediyesi Sanat Galerisi'nin önü, etkinlikler kapsamında Sanat Sokağı'na dönüştürüldü. 3 farklı alanda Bilim Proje Sergisi, Öğretmenler Resim Sergisi, Kültür-Sanat ve Bilim Sergisi açıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği sergilerde, Tuzla'daki okullarda hazırlanan eserler yakından incelendi. Tuzla'daki okullarda görev yapan öğretmenler, öğrencilerini etkinliklere hazırlamakla sınırlı kalmayıp kendileri de yeteneklerini ortaya koydu. Öğretmenler, voleybol ve futbol liginde ter döküp, resim sergisinde sanatsal yönlerini ortaya koydu.
 
      Tuzla'da yıl boyu düzenlenen sportif etkinliklerde başarı elde eden öğrenciler, Spor Yıldızları töreninde ödüllendirildi. Sportif etkinlikler kapsamında Engelli Çocuklar Spor Şenliği, Raket Ayaklar müsabakası, Stretball Şenliği ve Kano Yarışları da düzenlendi.
 
      Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, düzenlenen etkinliklerin başarıyı ödüllendiren bir yaklaşım olduğunu söyledi. Gençleri başarıya motive etmenin bir yolunun da onların bilgi, beceri ve yeteneklerini geniş çevrelere ulaştırmak olduğunu söyleyen Yazıcı, "Bir yerde saklı kalan yetenek, dış çevreye ulaşmadığı sürece körelir. İnsanın yeteneklerinin ortaya konulması, bunun geniş kesimlere ulaştırılması ve bu başarının ödüllendirilmesi, gelecekte daha iyisini ortaya koyma adına motivasyon oluşturur." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT