1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tuzla'da ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin vatandaşa bayram tatlısı hazırlandı!

Tuzla'da ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin vatandaşa bayram tatlısı hazırlandı!

Koronavirüs salgını dolayısıyla evlerinden çıkamayan ihtiyaç sahibi 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşlar için Tuzla Belediyesi, ''Sen Güvende Kal'' projesi kapsamında Ramazan Bayramı öncesi bayram tatlısı hazırladı.

Tuzla'da ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin vatandaşa bayram tatlısı hazırlandı!

Kısık Ateş Platformu işbirliğinde ''Sen Güvende Kal'' projesi kapsamında Tuzla Belediyesi tarafından COVİD-19 salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı olan 65 yaş üstü vatandaşlar için  bayram tatlısı hazırlandı.

Aralarında Jale Balcı, Murat Bozok, Muhsin Ertürk, Türev Uludağ, Çiğdem Seferlioğlu, Semen Öner, Umut Ünlüyen, Sinem Çapraz ve Duygu Tuğçu’nun bulunduğu ünlü şeflerin menüsünde sakızlı muhallebi vardı. Şeflerin hazırladığı dumanı üzerindeki tatlılar, gıda dağıtım kriterlerine uygun olarak ambalajlanarak güvenli biçimde Tuzla Belediyesi ekipleri tarafından 3 binin üzerinde 65 yaş üstü ihtiyaç sahiplerinin adresine teslim edildi.

Tuzla'da ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin vatandaşa bayram tatlısı hazırlandı!

Tuzla Belediyesi olarak Covid 19 döneminde sosyal yardım çalışmalarına daha da ağırlık verdiklerini belirten Tuzla Belediyesi Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla Aşevi Mutfağımızda her gün 3 bin ihtiyaç sahibimize sıcak yemek dağıtımı yapıyoruz. Sokağa çıkamayan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımızın sağlıktan, gıdaya kadar tüm ihtiyaçlarını giderebilmek için ciddi bir çaba harcıyoruz. Bu organizasyonla da ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımıza destek sunmak, onların moral ve motivasyonlarını yükseltmek için bir araya geldik. Ramazan Bayramı’nı karşılarken ihtiyaç sahibi 65 yaş üstümüzü mutlu etmek adına Türkiye’nin ünlü şeflerinin hazırladığı bayram tatlısı ile ağızlarını tatlandırmak istedik. Bize bayram tatlısıyla desteklerini sunan değerli şeflerimize ve organizasyonumuzda emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Tuzlalı vatandaşlarımızı keyifli görmek, bizleri onlardan daha çok mutlu ediyor.
Tuzla Belediyesi olarak vatandaşlarımıza desteklerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Şimdiden tüm İslam aleminin mübarek Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Hayırlı ve sağlıklı nice bayramlarımız olmasını diliyorum” dedi.

Tuzla'da ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin vatandaşa bayram tatlısı hazırlandı!Tuzla'da ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü 3 bin vatandaşa bayram tatlısı hazırlandı!

Okan Gül
Video Editörü

HABERE YORUM KAT