1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla'da kadınlar el emeklerini halka sunuyor!

Tuzla'da kadınlar el emeklerini halka sunuyor!

Kadınların topluma kazandırılması ve ev ekonomisine katkıda bulunmaları için 8 Mat Dünya Kadınlar Günü'nde Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin organize ettiği ‘El Emeği Ürün Çarşısı’ Rumeli Kültür Merkezi’nde yapılan törenle açıldı. Üç gün açık olacak sergi, stant ürünleriyle vatandaşlara hizmet verecek.

Tuzla'da kadınlar el emeklerini halka sunuyor!

Ebru sanatından eserlerinde yer aldığı ‘El Emeği Ürün Çarşısı’ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Rumeli Kültür Merkezi’nde yapılan açılışla vatandaşların hizmetine girdi. Kadınların el emeklerinin satışa sunulduğu bu sergi üç gün boyunca açık kalacak.

Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, kadınların el emeğiyle yaptığı ürünleri topluma kazandırmak amacıyla 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde ‘El Emeği Ürün Çarşısı’nın açılışını Rumeli Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi.

Açılışa Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi Dr. Fatma Yazıcı, Kent Konseyi Başkanı Funda Torlak, AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Av. Talha Tayfur siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Yapılan kurdele kesiminin ardından kadınların ürettiği el emeği ürünlerin yer aldığı stantlar incelendi. Ayrıca sanatçı Rüveyda Şen’in ebru sanatından eserlerinin bulunduğu sergide gezildi. El Emeği Ürün Çarşısı ve Rüveyda Şen’in ebru sanatından eserlerin bulunduğu sergi üç gün boyunca açık kalacak.

Tuzla'da kadınlar el emeklerini halka sunuyor!

“KADINLARIN ELİNİN DEĞDİĞİ YER FARKLILAŞIYOR”

Açılışta konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Öncelikle Dünya Emekçi Kadınlar Gününüzü kutluyorum. Kadın anadır. Kadın bacıdır. Kadın yardır. Kadın yaştır, baştır ve taçtır. Ve hep nezaket, letafet ve merhameti ile her zaman bize estetiğiyle de hayatımızın her noktasında bize sinerji oluşturmuştur. Ben yürekten teşekkür ediyorum. Bugün ki bütün organizasyonda bunu hep görüyorum. Kadınların elinin değdiği her yer farklılaşıyor. Bir gün değil 365 gün bunu yaşıyoruz. Her yerde de ifade ediyorum. Kadınların olduğu her ortamın daha da nezaketleştiğini ve amacına yönelik çalışmalar olduğunu görüyoruz” dedi.

Tuzla'da kadınlar el emeklerini halka sunuyor!

“KADINLAR İNSANDIR BİZ İSE İNSANOĞLU”

Tuzla Kaymakamı Ali Akça,” Bizleri yaratan Cenab-ı Hak, güzel kitabımız Kuran-ı Kerim’de buyuruyor ki, ‘ Ey insanlar, biz sizleri bir erkek ve dişiden yarattık’. Aslında yaratıcı Allah, insanlık kavramını en üstte koyarak erkek ve dişinin bütünlüğünü vurguluyor. Erkek kadın tanımlamaları yaparken çok değerli betimlemeler var. O betimlemelerden bir tanesini de Neşet Ertaş o kadar güzel ifade ediyor ki. ‘Kadınlar insandır, biz ise insanoğlu’. “ dedi.

Tuzla'da kadınlar el emeklerini halka sunuyor!

Tuzla Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Funda Torlak ise,” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nüz kutlu olsun. Öncelikle hepinizi sevgi ile selamlıyorum. Bugün tarih boyunca hak ve özgürlükleri başta olmak üzere emeği için verdikleri mücadelelere ciltler dolusu kitaplara sığmayarak emekçi kadınların günüdür” dedi.

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT