1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Tuzla'da koronavirüse karşı tedbirler alınıyor

Tuzla'da koronavirüse karşı tedbirler alınıyor

Koronavirüse karşı tüm imkanları kullanan Tuzla Belediyesi, yaptığı çalışmalar ve aldığı önlemlerle ilçeyi koronavirüsten korumaya çalışıyor. Eğitim ve spor gibi faaliyet alanlarında da hijyen ve temizliği ön planda tutan Tuzla Belediyesi, yaptığı gıda denetimleriyle de fahiş fiyatlarda kaçınmayı hedefliyor.

Tuzla'da koronavirüse karşı tedbirler alınıyor

Tüm dünyada koronavirüs salgını devam ederken ülkede görüldüğü andan itibaren çalışmalarını sıklaştıran Tuzla Belediyesi, bu konuda ilçe çapında denetim ve temizlik faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor.

Öncelikle insanların bir arada bulunmasının riskini göz önüne alarak eğitim, spor ve kültür etkinlikleri iptal edildi. Tüm belediye personeline, hastalık ve korunma yöntemleri hakkında eğitim verildi. Tuzla Belediyesi ekipleri ayrıca, salgın hastalığı fırsat bilerek temizlik, hijyen ve gıda ürünlerinin fiyatlarında fahiş artışlara gidilmesi ihtimalini göz önüne alarak sıkı bir şekilde denetimler başlattı. Zabıta ekiplerinin yürüttüğü denetimlerde, ilgili işyerleri düzenli olarak kontrol ediliyor ve manipülasyonlara fırsat verilmiyor. 

Tuzla'da koronavirüse karşı tedbirler alınıyor!

Tuzla Belediyesi bu çalışmalara ilave olarak, halkımızın yoğun olarak kullandığı alanlarda temizlik ve dezenfekte çalışmalarını da aralıksız olarak sürdürüyor. Bu çerçevede toplu taşıma araçları, eczaneler, PTT, ATM ve kamu kurumlarında temizlik ve dezenfekte çalışmaları düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

Tuzla'da koronavirüse karşı tedbirler alınıyor!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı alınan tedbirlerle ilgili olarak, vatandaşlarımızın panik yapmadan dikkatli ve hassas davranmasının önemine değinerek, “Halkımızın, bilgi kirliliğine yol açacak gereksiz paylaşımlardan kaçınması ve doğru kanallardan doğru bilgilere ulaşmak için hassasiyet göstermesi önem arzetmektedir. Devletimiz, tüm kurumları ile üzerine düşeni yapmaktadır. Bizler de belediyeler olarak her türlü çalışmayı en hassas bir şekilde sürdürüyoruz. Panik yapacak bir durum yok. Ancak yapılan uyarıları dikkatle takip etmeli ve tedbirli davranmalıyız. Bu salgını, halkımızın da hassasiyeti ile en kısa zamanda ve en az kayıpla atlatacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

Tuzla'da koronavirüse karşı tedbirler alınıyor!

Video Editörü

HABERE YORUM KAT