1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla'da müsilaj mücadelesi! Dalgaların etkisi ile kıyıya vurdu, ekipler harekete geçti

Tuzla'da müsilaj mücadelesi! Dalgaların etkisi ile kıyıya vurdu, ekipler harekete geçti

Denizlerimizi tehdit eden müsilajla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalara Tuzla'dan da destek veriliyor. Tuzla'da müsilaj temizleme seferberliğinde ekiplerin titiz çalışması devam ediyor.

Tuzla'da müsilaj mücadelesi! Dalgaların etkisi ile kıyıya vurdu, ekipler harekete geçti

Marmara'yı etkisi altına alan müsilajla mücadele çalışmaları devam ediyor.  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın "Marmara Denizi Eylem Planı" kapsamında başlayan müsilaj temizleme seferberliğine Tuzla'dan destek veriliyor. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı çalışmaları inceleyerek "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın koordinasyonunda kısa zamanda mükemmel bir şekilde eski denizimize kavuşacağız” dedi.

Tuzla'da müsilaj mücadelesi! Dalgaların etkisi ile Tuzla'da kıyıya vurdu, ekipler harekete geçti

DALGALARIN ETKİSİYLE KIYIYA VURUYOR

Tuzla’nın sahil şeridinde dalgaların etkisi ile kıyaya vuran müsilaj, katı sıvı emici aracıyla toplanıyor. Tuzla Sahili’nde yapılan çalışmalara Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da bizzat takip ediyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ”Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın kıyı kenar çizgisine komşu olan illerden gelen araçlar ile birlikte burada müsilaj temizleme çalışmaları devam ediyor."

Tuzla'da müsilaj mücadelesi! Dalgaların etkisi ile Tuzla'da kıyıya vurdu, ekipler harekete geçti

"Bir taraftan da denizin oksijenlenmesi, aerobik mikroorganizmalara yönelik oksijen vererek denizdeki oksijen miktarı artırılmaya çalışılırken, bölgemiz gibi bazı yerlerden müsilaj alınarak denizdeki oluşmuş olan mevsim normallerinin üstündeki denizdeki flora ve faunaların etkilenmesini sağlayan, azot ve fosfor oranlarının düşürülmesi, oksijenlerinin artırılması ve eskiden olduğu gibi balıkçılığın gerekse denize kıyı olan ilçelerin yaşam standartlarının yükseltilme çalışmaları şu anda son hızla devam ediyor” dedi.

“DENİZİMİZ ESKİ HALİNE DÖNECEK”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Bölgemizde de bu çalışmalar sürdürülüyor. İnşallah kısa zamanda bakanlığımız koordinasyonunda mükemmel bir şekilde eski denizimize kavuşacağız. Ama geleceği düşünmek için gerek küresel ısınmada gerek karbondioksit emisyonunda gerek denizin altının ve üstünün tamamını koruyacak olan ekolojik dengeyi sağlayacak olan çevre hassasiyetini duyarlı yeni nesiller yetiştirmeliyiz. Bütün sanayi sektörlerimiz dâhil denizi besleyen bütün atıkların ileri biyolojik atık tesislerinin olduğu ve 25 milyonun yaşadığı bu havzadaki yaşamın denize ve çevreye ve ekolojiye saygılı bir hale getirilmesinin şart olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Tuzla'da müsilaj mücadelesi! Dalgaların etkisi ile Tuzla'da kıyıya vurdu, ekipler harekete geçti

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT