1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla'da Sarıkamış ''Beyaz Hüzün'' filmiyle anıldı

Tuzla'da Sarıkamış ''Beyaz Hüzün'' filmiyle anıldı

Sarıkamış Harekâtını anmak amacıyla Tuzla Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle yapılan etkinlikte Tuzla'daki ilk ve orta dereceli okullar, Tuzla Gençlik Merkezi ve Bilgi Evlerinde eğitim gören öğrencilerin katılımlarıyla “Beyaz Hüzün” filmi izlendi.

Tuzla'da Sarıkamış ''Beyaz Hüzün'' filmiyle anıldı

105 yıl önce yaşanan Sarıkamış Harekatı'nı anmak amacıyla Tuzla Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediğianma etkinliğinde Tuzla'daki ilk ve orta dereceli okullar, Tuzla Gençlik Merkezi ve Bilgi Evlerinde eğitim gören öğrencilerle beraber İsmail Bilgin’in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan “Beyaz Hüzün” filmi izlendi.

Tuzla Belediyesi, kültür sanat faaliyetlerini tarih şuuru ve milli bilinçle harmanlayarak, izleyenleri duygusal bir yolculuğa çıkaran “Beyaz Hüzün” filmine destek verdi. O dönemde yaşanan acıları, yoklukları, askerlerimizin kahramanlarını ve hüzünle son bulan hayatlarını, gençlerimize aktaran film, tarihi gerçeklerin unutturulmamasını amaçlıyor.

Tuzla'da Sarıkamış ''Beyaz Hüzün'' filmiyle anıldı

İsmail Bilgin’in aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan, vatan sevdası ve istiklal aşkının beyaz perdeye yansıtıldığı “Beyaz Hüzün” filmini, Tuzla Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle ilçemizde bulunan ilk ve orta dereceli okullar, Tuzla Gençlik Merkezi (TUZGEM) ve Bilgi Evlerinde eğitim gören öğrencilerin izlemesi sağlandı.

Tuzla'da Sarıkamış ''Beyaz Hüzün'' filmiyle anıldı

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın tarihini bilen, geçmişten ders alan ve geleceğine yön verebilen bilinçli nesiller için eğitime, kültüre ve sanata verdiği desteklerin bir yansıması olan “ Beyaz Hüzün” filmi yurdumuzun her köşesinde izleyicileriyle buluşmaya devam ediyor.
 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT