1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Tuzla'daki yangında patlama anı kamerada! Dev tanker itfaiye aracının üstüne düştü

Tuzla'daki yangında patlama anı kamerada! Dev tanker itfaiye aracının üstüne düştü

İstanbul Tuzla'da meydana gelen büyük yangın tam kontrol altına alınıyorken büyük bir patlama yaşandı. 3 itfaiye erinin yaralandığı patlama anı kameralarca kaydedildi. Görüntülerde içi kimyasal maddelerle dolu olan tankerler metrelerce havaya yükselip, itfaiye aracının üzerine düştüğü görülüyor.

İstanbul Tuzla'da, meydana gelen yangına müdahale çalışmaları sürüyor. İstanbul İtfaiyesi ve Kocaeli İtfaiyesi'nin ortak söndürme çalışmaları sırasında bir patlama meydana geldi. Patlamada itfaiye eri olan 3 kişi yaralanırken o anlar kameralar tarafından kaydedildi.

TANKERLER HAVAYA UÇTU

Bölgeden gelen bilgilere göre içi kimyasal maddelerle dolu olan tankerler patlamanın ardından havaya savruldu. Savrulan tankerlerden birisi itfaiye aracının üstüne düşerken diğeri boş araziye savruldu.

İTFAİYE DAİRE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

İstanbul İtfaiyesi Daire Başkanı Ali Karahan, ''Yangına müdahale sırasında bir patlama oldu. Şarapnel parçaları ormana doğru gitti. Bölgede ikinci bir patlama olması ihtimaline karşı önlem alınıyor. İtfaiye ekipleri çalışmalarını sürdürürken yangın söndürme helikopteri de geldi" dedi.

HABERE YORUM KAT