1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla´dan Anadolu´ya Sinoplular Gecesi

Tuzla´dan Anadolu´ya Sinoplular Gecesi

Tuzla´dan Anadolu´ya Sinoplular Gecesi

            Tuzla’dan Anadolu’ya Yöresel Geceler, Sinoplular Gecesi ile devam etti. Gecede konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla’da  gelenek ve göreneklerimizi yaşatarak kültürel zenginliğimize zenginlik katıyoruz.” dedi.

           Tuzla Belediyesi Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi Başkan  Yardımcıları Ahmet Çabuk, Serhan Kural ve Turgut Özcan, Tuzla Sinoplular Derneği Başkanı Erdal Caner, Tuzla Durağan Çerçiler ve Çorakgözü Derneği Başkan Vekili Yaşar Güven, Sinop Ayancık Kütük Köyü Derneği Başkanı Hüseyin Sancak ile Tuzla’da yaşayan Sinoplular katıldı.  Sinoplular Gecesi, www.tuzlaweb.tv’den canlı yayınlandı.

         Sinoplular, il ve ilçelerinin kültürel öğelerini geceye taşıdı. Sinop yöresine ait türküler ve halk oyunları ile eğlenen davetliler, mutfak  kültürünü tanıtan ikramları tattı.

                                                Kültürel Zenginliğimize Zenginlik Katıyoruz

         Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Sinoplular Gecesi’nde yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Başkan Yazıcı, “Bir kent  ve ülkemiz için çok büyük zenginlik olan sosyal ve kültürel yapı, özellikle organizasyonlarda daha çok açığa çıkar. Gelenek, görenek ve  ananelerin büyük bir kentte kaybolmaması için en önemli çalışma dernekçiliktir. Derneklerle bunları yaşatabilirsiniz ve gelecek nesillere  ancak bu şekilde aktarabilirsiniz. Tuzla’da gelenek ve göreneklerimizi yaşatarak kültürel zenginliğimize zenginlik katıyoruz.

 Derneklerimizin katkısıyla istek ve taleplerle yönetimi geliştiriyoruz” dedi.

 

HABERE YORUM KAT