1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla'dan Ardahan'a yardım eli uzatıldı!

Tuzla'dan Ardahan'a yardım eli uzatıldı!

Türkiye'deki çoğu ile çeşitli destekler sunan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı'nın en son durağı Ardahan’ın Çıldır ilçesinde bulunan Kurtkale İlkokul ve Ortaokulu oldu. Gönül Elleri Çarşısı kurucu üyelerinden Dr. Fatma Yazıcı'nın katılım gösterdiği ekibin okula verdiği destek çocukların mutluluğuna mutluluk kattı.

Tuzla'dan Ardahan'a yardım eli uzatıldı!

İlçede olduğu kadar Türkiye'de de birçok ihtiyaca da cevap veren Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Ardahan’ın Çıldır ilçesinde bulunan ve 9 köyün çocuklarının taşıma sistemi ile öğrenim gördükleri Kurtkale İlkokul ve Ortaokulu’na yardım elini uzattı. 

Tuzla ile Ardahan arasında kurulan gönül köprüsü neticesinde Kurtkale İlkokul ve Ortaokulu’nda fen laboratuvarı ve bilgisayar laboratuvarı açan Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, okulun kütüphanesine, gönüllüleri tarafından kampanya yapılarak toplanan 2 bin 500 adet kitap bağışlarken okulda okuyan 100 öğrenciye de kıyafet hediye edildi.

LABORATUVARLAR HİZMETE GİRDİ

9 köyün çocuklarının taşıma sistemi ile öğrenim gördükleri Kurtkale İlkokul ve Ortaokulu’nu ziyaret eden Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi ve Gönül Elleri Çarşısı kurucu üyelerinden Dr. Fatma Yazıcı, Gönül Elleri Çarşısı kurucu üyelerinden Tuğba Muslu, Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Dış İlişkiler Komisyonu’ndan sorumlu gönüllü Derya Bacacı, Çıldır Kaymakam’ı Alper Taş, Çıldır İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Yazıcı, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı tarafından kurulan bilgisayar laboratuvarı ve Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından kurulan fen laboratuvarının açılışı yaptı.

Ardından yapılan ziyarette Kurtkale İlkokul ve Ortaokulu’nda okuyan 100 öğrenciye kışlık kıyafetler hediye edilirken gönüllüler tarafından toplanarak bağışlanan 2 bin 500 kitabın yer aldığı kütüphane de incelendi.

Tuzla'dan Ardahan'a yardım eli uzatıldı!

''PAYLAŞMAK GÜZELDİR''

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın eşi ve Gönül Elleri Çarşısı kurucu üyelerinden Dr. Fatma Yazıcı,” Biz bugün paylaşmanın en güzel örneklerinden bir tanesini yaşıyoruz. Hiç bilmediğimiz bir bölgede hiç tanımadığımız insanlar ile birlikte, hem tanışıyoruz, hem paylaşıyoruz hem mutlu oluyoruz. Bundan daha öte bir mutluluk ve daha öte bir güzellik olamaz. Biz gönüllüler ve Gönül Elleri Çarşısı olarak her zaman şunu söylüyoruz; ‘ Paylaşmak güzeldir’. Bugün de burada bunun mutluluğunu yaşamaktan son derece keyifliyiz” dedi.

Tuzla'dan Ardahan'a yardım eli uzatıldı!

''DÖNEM DÖNEM BÖYLE YARDINMLARIMIZ OLUYOR''

Gönül Elleri Çarşısı kurucu üyelerinden Tuğba Muslu,” Gönül Elleri Çarşısı olarak sadece Tuzla sınırları içerisinde kalmayıp, il ve ilçe projeler ile yardımlarımıza devam ediyoruz. Kardeş ilçe belirliyoruz. Dönem dönem böyle yardımlarımız oluyor. Bu sene de Ardahan Kurtkale İlkokul ve Ortaokulu’na yardımlarımızı oluşturduk. Okulda ilgimizi çeken en temel nokta 9 tane köyün buluştuğu tek okul olmasıydı. O nedenle bu okulumuza önem verdik. Eksiklerini tespit ettiğimizde bilgisayar laboratuvarı,  fen laboratuvarı olmadığını fark ettik.  Bilim ve teknik konusu Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’nın ilgi alanında bir konu olduğu için özellikle hassasiyet gösterdik. Bunun yanında, okul kütüphanesine 2 bin 500 adet kitap gönderdik. Okulumuzda 100 adet öğrencimiz vardı. Onların kıyafet konusundaki eksikliklerini gidermeye çalıştık. Güzel bir yardım olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Tuzla'dan Ardahan'a yardım eli uzatıldı!

''KÜTÜPHANEMİZ OLARAK ÖNEMLİ BİR DESTEKTE BULUNDULAR''

Çıldır Kaymakam’ı Alper Taş,” Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı tarafından yapılan destek karşısında bugün okulumuzda bir bilgisayar sınıfı oluşturuldu. Aynı zamanda bir fen laboratuvarı şeklinde bir sınıfımız oluşturuldu. Aynı zamanda kütüphanemiz içinde çok önemli bir destekte bulundular. Bu açıdan kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Aynı şekilde Tuzla Belediye Başkanımız Dr. Şadi Yazıcı’ya da çok teşekkür ediyoruz. Burası özellikle Ardahan’ın Çıldır ilçesidir. Yani Tuzla’dan buraları unutmayarak buraya destek vermek istedikleri için çok memnun oldu. Aynı zamanda bu bizim motivasyonumuzu artıran bir etken oldu. Bu şekilde çalışmalar ülkemizin dört bir tarafında hem eğitimi hem de sosyal anlamda gelişmeyi sağlayan çalışmalardır. Bu anlamda çok çok önemsiyoruz” dedi.

Tuzla'dan Ardahan'a yardım eli uzatıldı!

“GÖNÜL ELLERİ ÇARŞISINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya teşekkür eden Okul Müdürü Hakan Bayram, ’Bizim okulumuz Çıldır merkeze 35 kilometre uzaklıkta bir okulumuz. Okulumuza taşıma merkezli olarak 9 köyden öğrenciler gelmektedir. Şu an 92 öğrencimiz eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Yapılan yardımlar için ben Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya aynı zaman Gönül Elleri Çarşısı’na okulum, öğrencim ve öğretmenlerim adına çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT