1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Tuzla'dan önemli çağrı: ''Umuda Bağış Yapın''

Tuzla'dan önemli çağrı: ''Umuda Bağış Yapın''

Okan Üniversitesi Hastanesi işbirliği ile Tuzla Belediyesi, sağlık seminerleri kapsamında organ bağışının önemine dikkat çekmek ve farkındalığı arttırmak amacıyla seminer düzenledi. Düzenlenen programa Tuzla Belediyesi Bilgi Evi velileri ve vatandaşlardan yoğun ilgi gösterildi.

Tuzla'dan önemli çağrı: ''Umuda Bağış Yapın''

Organ Bağışı Uzmanı Dilek Okutur’un konuşmacı olarak katıldığı organ bağışının önemine dikkat çekmek ve farkındalığı arttırmak amacıyla düzenlenen seminer programında Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ''Organ bağışı konusu da önem verdiğimiz konulardan bir tanesidir. Bu arz etkinlik ve çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

Yapmış olduğu konuşmasında organ bağışının önemine dikkat çeken Okutur, “ Ülkemizde organ bağının önemini ve değerini herkese anlatmamız gerekiyor. Organ bağışı ve organ nakli sayıları maalesef yetersiz, organ yetmezliğinden tedavi gören birçok hastanın organ beklerken yaşamını yitirdiğini”  ifade etti.

Tuzla'dan önemli çağrı: ''Umuda Bağış Yapın''

Organ bağışı bekleyen binlerce kişi için her bağış bir umuttur. Organ nakli bir gün herkesin ihtiyaç duyabileceği bir konudur hassasiyetle üzerinde durmalı ve bu konuda farkındalığımızı oluşturmalıyız” dedi.

Tuzla'dan önemli çağrı: ''Umuda Bağış Yapın''

Türkiye’nin organ nakli faaliyetleri için yeterli donanıma, deneyimli nakil ekiplerine ve nakil merkezlerine sahip olduğuna da vurgu yaparak, “Kişinin hayatta iken serbest iradesi ile tıbben yaşamı sona erdikten sonra doku ve organlarının başka hastaların tedavisi için kullanılmasına izin vermesi ve bunu belgelendirmesi organ bağışıdır. 2238 sayılı yasaya göre 18 Yaş ve üzeri akli dengesi yerinde olan herkes organ bağışı yapabilir ve organ bağışı kartı sahibi olabilir” dedi.Farkındalığın oluşması için bu tarz program ve organizasyonların büyük önemi olduğunu belirten Organ Bağışı Uzmanı Dilek Okutur, programın yapılmasına katkı sağlayan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’ya ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Tuzla'dan önemli çağrı: ''Umuda Bağış Yapın''

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sağlık konusundaki isteklere bir hekim edası ile yaklaştık. Organ bağışı konusu da önem verdiğimiz konulardan bir tanesidir. Vatandaşlarımızın bilinçlenmesi ve farkındalığın artırarak organ bağışlarının sayısının artması için bu tarz etkinlik ve çalışmalara destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT