1. HABERLER

  2. TUZLA

  3. Tuzla'nın İçmeler Mahallesine Meydan

Tuzla'nın İçmeler Mahallesine Meydan

Tuzla Belediyesi tarafından tamamlanan İçmeler Meydanı törenle hizmete açıldı.

Tuzla'nın İçmeler Mahallesine Meydan

Tuzla Belediyesi tarafından tamamlanan İçmeler Meydanı törenle hizmete açıldı. Meydanının açılış törenine katılan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Yaşam alanlarıyla, özellikle de çalışma alanlarını ayırmak ve yaşam standart kalitesini daha da arttırmak için daha çok yeşil, daha çok park alanları oluşturmak gerekiyor" dedi.

 Meydanın açılış töreni, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı'nın katıldığı törenle gerçekleştirildi. Çok sayıda vatandaşın katıldığı açılış töreninde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Tuzla'da her mahalleye bir meydan yapılana kadar devam edeceğini kaydetti.img_3506.jpg
BAŞKAN YAZICI'DAN YAŞAM KALİTESİ VURGUSU
Yazıcı yaptığı konuşmada, Tuzla'da yaşam kalitesini arttırmayı hedeflediklerini belirterek, "Şehircilik manasında 2009 itibariyle başladığımız günlerde birkaç anlayışla yolumuza devam edeceğiz demiştik. Yerleşim bölgeleriyle bizim özellikle de yaşam alanlarımızı ayıracağımızı ve çalışma alanlarıyla yaşam alanlarını ayıracağımızı söyleyerek yola çıkmıştık. O günlerde, 2 tane konsept koyduk, bunu her zaman vurguluyorum. Birincisi deniz deyince akla Tuzla'nın gelmesi. İkincisi ise eğitim denilince akla Tuzla gelmesidir. Yaşam alanlarıyla özellikle de çalışma alanlarını ayırmak ve yaşam standart kalitesini daha da arttırmak için daha çok yeşil, daha çok park alanları oluşturmak gerekiyor" şeklinde konuştu.

Başkan Yazıcı konuşmasının sonunda meydan düzenlemesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. İçmeler Meydanı'nın açılışı okunan duanın ardından, kurdele kesimiyle gerçekleşti.

img_3436.jpgimg_3446.jpgimg_3452.jpgimg_3462.jpg

img_3468.jpgimg_3478.jpg

HABERE YORUM KAT