1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Twitter ayağa kalktı! #Nesrintutuklansın olayı nedir?

Twitter ayağa kalktı! #Nesrintutuklansın olayı nedir?

Twitter'da Nesrin adlı bir kullanıcının söylemleri büyük tepki topladı. Binlerce kişi #Nesrintutuklansın hastagı açarak kampanya başlattı. Peki olayın aslı nedir? İşte detaylı bilgiler...

Twitter ayağa kalktı! #Nesrintutuklansın olayı nedir?

Twitter sabah saatlerinden itibaren Nesrin adında bir genç kızın attığı twittler ile çalkalandı. Twittinde halkı kin ve düşmanlığa tahrik, nefret söylemi suçları işlediği söylenen genç kız hakkında diğer kullanıcılar tarafından tutuklama talep edildi. #Nesrintutuklansın hastagı açılarak bir çok paylaşımda bulunuşdı.

#NESRİNTUTUKLANSIN OLAYI NEDİR?

Nesrin adında bir Twitter kullanıcısı Mert adlı başka bir kullanıcı ile tartışma yaşadığı sırada, ''Yahu sen Kürtsün, Farkındasın değil mi? Beşik kertme sizde, kumalık sizde, namus cinayetleri sizde, pedofili sizde. Ne hakla konuşabiliyorsun?'' sözlerini kullandı. Bunun üzerine Twitter kullanıcıları büyük tepki göstererek #Nesrintutuklansın hastagı açtı. Öte yandan iki kullanıcı arasındaki tartışmada bir çok kişi de Mert adlı kişiyi ırkçılık yapmakla suçlayıp tutuklama talep etti. 

İşte gelen tepkilerden bazıları;

Twitter ayağa kalktı! #Nesrintutuklansın olayı nedir?Twitter ayağa kalktı! #Nesrintutuklansın olayı nedir?Twitter ayağa kalktı! #Nesrintutuklansın olayı nedir?Twitter ayağa kalktı! #Nesrintutuklansın olayı nedir?Twitter ayağa kalktı! #Nesrintutuklansın olayı nedir?

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT