1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Twitter fenomenine alkol testinde skandal soru iddiası! "Erdoğan mı, İmamoğlu mu?"

Twitter fenomenine alkol testinde skandal soru iddiası! "Erdoğan mı, İmamoğlu mu?"

Ata Benli isimli twitter fenomeninin ortaya attığı bir iddia büyük olay oldu. Avrasya Tüneli girişinde alkol kontrolü yapan polislerin kendisine "Erdoğan mı, İmamoğlu mu?" diye soru sorduğunu ve alkometre cihazını üflemesine rağmen üflemediğini iddia ettiklerini söyleyen fenomen için İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yalanlama geldi.

Twitter fenomenine alkol testinde skandal soru iddiası! "Erdoğan mı, İmamoğlu mu?"

Alkol kontrolünde kendisine "Erdoğan mı, İmamoğlu mu" diye sorduklarını söyleyip o polisleri twitter gündemine taşıyan fenomeni için açıklama geldi.

Avrasya Tüneli girişinde trafik polislerinin kendisine Erdoğan mı, İmamoğlu mu diye sorduğunu, sonra da alkometre cihazına üflemesine rağmen, üflemediği iddia edilerek hakkında işlem uygulandığını iddia eden Ata Benli'nin yalan paylaşımlarda bulunduğu açıklandı.

Twitter fenomenine alkol testinde skandal soru iddiası! Erdoğan mı, İmamoğlu mu?

İstanbul Emniyet Müdürlüğü açıklamasında, saat 01.50 sıralarında Yenikapı Avrasya Tüneli girişi uygulama noktasında kontrol ve denetimini yapmak amacıyla durdurulan aracı kullanan Ata Benli'nin alkollü olabileceği değerlendirildiğinden trafik görevlisi tarafından alkol testi yapılmak istendiği belirtildi.

Alkollü araç kullanırken yakalandı

Ata Benli'nin alkollü olduğunu beyan ettiğini ancak alkolmetre cihazına üflemekten imtina ettiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bunun üzerine şahsın, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun alkolmetre cihazına üflemeyi reddetmeyi kapsayan 48/9 maddesi gereğince sürücü belgesi 2 yıl süreyle geri alınmış, hakkında para cezası uygulanmış ve aracı trafikten men edilerek çekici vasıtasıyla otoparka alınmıştır.

Bununla birlikte şahsın sosyal medya hesaplarında daha sonra paylaşmış olduğu şekilde siyasi içerikli (siyasi parti veya devlet büyükleri ile ilgili) olumsuz düşünce, görüş veya kanaat bildirme gibi paylaşımlarda bulunmasını gerektirecek herhangi bir beyanda kati suretle bulunulmamıştır. Şahsın sosyal medya hesabından yaptığı isnatlar tamamen asılsız ve iftiradır."

Twitter fenomenine alkol testinde skandal soru iddiası! Erdoğan mı, İmamoğlu mu?Twitter fenomenine alkol testinde skandal soru iddiası! Erdoğan mı, İmamoğlu mu?

Sosyal medya hesabını kapattı

Paylaşımlarından dolayı polislerden özür dileyen Ata Benli, söz konusu paylaşımları bir süre sonra sildi. Bu olayın ardından sosyal medya hesabını da kapattı.

Twitter fenomenine alkol testinde skandal soru iddiası! Erdoğan mı, İmamoğlu mu?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT