1. HABERLER
  2. TEKNOLOJİ
  3. Twitter'dan itiraf geldi! Bize güvendiniz ama...

Twitter'dan itiraf geldi! Bize güvendiniz ama...

Twitter'ın kişiselleştirmiş reklam algoritmasında bir hata olduğu ortaya çıktı! Dünyada popüler mikro blog sitesi, kendi kullanıcılarının gizliliğini ihlal etmiş olabileceğini itiraf etti. Siz bize güvendiniz ama biz başarısız olduk açıklamasında bulundu.

Twitter'dan itiraf geldi! Bize güvendiniz ama...

Twitter kullanıcılarından özür diledi. Gizlilik bilgilerini koruyamadıklarını itiraf etti.

300 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan popüler sosyal medya platformu kullanıcı gizliliği ihlali ile gündemde. 

Mikro blog uygulamasının ayarlarında yaşanan bir sorun nedeniyle, kullanıcılar onay vermese bile verilerinin kişiselleştirilmiş reklamlar için kullanıldığı tespit edildi. 

Söz konusu hata nedeniyle kullanıcılar ayarlar bölümünden gerekli ayarlamaları yapmış olsalar bile verileri reklam verenler ile paylaşıldı. 

Twitter'dan yapılan resmi açıklama ile ortaya çıkan hata ile ilgili platform şu açıklamayı yaptı: 

"Twitter'a güvendiniz ancak biz bu konuda başarısız olduk. Bu hatadan ötürü üzgünüz ve bir daha benzer bir hatanın yaşanmaması için adımlar atıyoruz." 

Dünyada yaygın olarak kullanılan sosyal ağı Twitter kimin? Twitter’ı kim kurdu?

Dünyanın %75’in kullandığı sosyal ağı Twitter hızla yaygınlaşmaya devam ediyor.  Facebook, İnstagram ve Twitter şuanda Türkiye ve Dünyada yaygın olarak kullanılan sosyal ağ hesapları olarak lider konumdalar. Her 3 kişiden birinin kullandığı Twitter sahibi kim?

Amerikalı yazılımcı olan işadamı Jack Dorsey tarafından 2006 yılında Twitter’ı hayata geçirdi.

Jack Dorsey Twitter’ı kurarken takipçilerinin birbirilerini takip etmeleri, gündem oluşturmaları, paylaşımlarını, fotoğrafları, yorumları görebilmeyi, takipçilerinin birbirlerini görebildikleri bir yazılım olan Twitter’ı ilerletti.

Twitter halk arasında ve dünyada Tweet atmak denilen bir özellikle dillere dolaşmış bir kelimedir. Tweet kelimesi ile dünyada ve ülkemizde popüler gönderileri görebilir onlar ile etkileşim sağlayabiliyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT