1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uçhisar Belediye Başkanı Karaaslan ihale açıklamasında bulundu

Uçhisar Belediye Başkanı Karaaslan ihale açıklamasında bulundu

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan 2018 yılında yapılacak olan kaldırım ve yol çalışmaları için yapılan 14 Aralık 2017 tarihinde yapılan ihale...

Uçhisar Belediye Başkanı Karaaslan ihale açıklamasında bulundu

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan 2018 yılında yapılacak olan kaldırım ve yol çalışmaları için yapılan 14 Aralık 2017 tarihinde yapılan ihale sonrasında ihaleyi ilk kazanan firmanın iş deneyim belgesinin yetersiz bulunması nedeniyle ihalenin en düşük fiyatı veren ikinci firmaya verildiğini söyledi.

Uçhisar Belediye Başkanı Ali Karaaslan, Uçhisar Belediyesi tarafından 14 Aralık 2017 tarihinde yol ve kaldırım taşı ihalesi yapılmasının ardından ortaya atılan spekülasyonlar sonrasında açıklamada bulundu. Karaaslan, konuyla ilgili olarak, "Belediyemizin tarafından 14 Aralık 2017 tarihinde yol ve kaldırım taşı ihalesi gerçekleştirilmiştir. İhaleye katılanların huzurunda ihale dosyalarındaki tekliflerin değerlendirilmesi neticesinde en düşük teklifi veren birinci firmanın ihaleyi kazandığı açıklanmıştı.Belediyemiz ihale komisyonunun, katılan firmaların evrakları incelemesi neticesinde ihaleyi kazanan birinci firmanın iş deneyim belgesinin yetersiz olduğu tespit edildiğinden ilgili firma değerlendirilme dışı bırakılmıştır. Değerlendirilme dışı bırakılma sebebi yazıyla kendilerine bildirilmiştir. Daha sonra ise İlgili firma Kamu İhale Kurumu'na itirazen şikayet başvurusunda bulundu. Kamu İhale Kurumu 30 Ocak 2018 tarih ve 2018/UMİ-330 sayılı kararı ile itirazın şikâyet başvurusunun reddine karar vererek belediyemizin almış olduğu kararı uygun ve haklı bulmuştur. Bu sebeplerden dolayı Kamu İhale Kanunu'na göre ikinci en düşük teklifi veren firmayla ihale sözleşmesi yapılmıştır. Belediyemiz tarafından yapılan bütün işlerde her zaman şeffaflık ve açıklık göz önünde bulundurulmakta, hiçbir şekilde zarara uğratılmamaya özen gösterilmektedir" açıklamasında bulundu.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT