1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Ücretli öğretmen ek ders ücretleriyle ilgili son dakika açıklaması

Ücretli öğretmen ek ders ücretleriyle ilgili son dakika açıklaması

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullar tatil edilince en merak edilen konulardan birisi de ücretli öğretmenlerin ek ders ücretiydi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bu konuyla ilgili son dakika açıklaması yaptı ve ek ders ücreti ödemelerinin süreceğini belirtti.

Ücretli öğretmen ek ders ücretleriyle ilgili son dakika açıklaması

Ücretli öğretmenlere ödeme müjdesi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan geldi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs salgını nedeniyle derse giremeyen ücretli öğretmen ve usta öğrencilerin ek ders ücreti ödemelerinin süreceğini duyurdu.

Albayrak paylaşımında:

"Ekonomik İstikrar Kalkanı ile Covid-19 salgınında etkilenen meslek gruplarımızın taleplerini yerine getirmeye devam ediyoruz.Ücretli öğretmenlerimizin ve usta öğreticilerimizin ek ders ücreti ödemelerini de bu süreç boyunca yapmaya devam edeceğiz". dedi.

 

ÖDEMELER NE ZAMANDAN İTİBAREN YAPILACAK?

Mili Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eğitim gündemine ilişkin soruları yanıtladı ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Uzaktan eğitim ile ilgili bilgiler veren Selçuk EBA sisteminde son durum, eklenenler ve bundan sonrasına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu ve bilgilendirme yaptı. İşte Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar;

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ücretli öğretmenlere ödemelerin uzaktan eğitimin başladığı günden itibaren yapılacağını bildirdi.

.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum