1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ücretsiz izin maaş desteği ne kadar? Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu nasıl yapılır? Koşulları nelerdir?

Ücretsiz izin maaş desteği ne kadar? Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu nasıl yapılır? Koşulları nelerdir?

Ücretsiz izin maaş desteği ne kadar? Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu nasıl yapılır? Bakan Albayrak'ın açıklaması sonrası bu sorunun cevabına ulaşmak isteyenler arama yapıyor. Peki Ücretsiz izin maaş desteği ne kadar? Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu nasıl yapılır? Koşulları nelerdir? İşte ayrıntılar.

Ücretsiz izin maaş desteği ne kadar? Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu nasıl yapılır? Koşulları nelerdir?

Ücretsiz izin maaş desteği ne kadar? Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından Ekonomik İstikrar Kalkanı ile ilgili açıklamada bulundu. Albayrak yaptığı açıklamada "Gündemdeki konular ve Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımız kapsamında gelinen noktaya ilişkin değerlendirmelerde bulunduk" ifadelerini kullandı. Bakan Albayrak'ın Twitter hesabından yaptığı açıklama sonrası birçok internet kullanıcısı ücretsiz izin maaş desteği ile ilgili arama yapmaya başladı. Açıklamaları kaçıranlar Bakan Albayrak'ın yaptığı açıklamayı da merak ediyor. Konuya ilişkin internette araştırma yapılıyor. Peki Ücretsiz izin maaş desteği ne kadar? Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu nasıl yapılır? Koşulları nelerdir?Detaylar haberimizde.

Ücretsiz izin maaş desteği ne kadar? Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu nasıl yapılır? Koşulları nelerdir?

ÜCRETSİZ İZİN MAAŞ DESTEĞİ NE KADAR?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından Ekonomik İstikrar Kalkanı programına ilişkin açıklamada bulundu.

Bakan Albayrak "Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza 3 ay, aylık 1170 lira maaş desteği sağlanacak. Kısa çalışma ödeneğine bugüne kadar 200 binden fazla firma, 2 milyondan fazla çalışan kapsamında başvuruda bulundu. 700 bini onaylandı." ifadelerini kullandı.

Albayrak, "25 bin liralık destek finansmanına 290 bin esnaf başvurdu, 4 milyar 73 milyon lira finansman tahsis edildi.Bireysel destek paketine 4 milyon 200 binden fazla vatandaş başvurdu. 250 binden fazla vatandaşımıza 1,5 milyar lira tahsis gerçekleşti. İş'e Devam finansmanı için 66 bin 171 firma başvurdu, 34 bin 858'inin süreci sonuçlandı ve 29 milyar 558 milyon lira tahsis edildi." dedi.

Ücretsiz izin maaş desteği ne kadar? Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu nasıl yapılır? Koşulları nelerdir?

ÜCRETSİZ İZİN MAAŞ DESTEĞİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Başvuru şartları ile ilgili henüz detaylı bir açıklama yapılmadı. 15 Mart'tan sonra işten çıkartılan ve işsizlik maaşı alamayan işçilere de bu destekten yararlanabilecek.

Ücretsiz izin maaş desteği ne kadar? Ücretsiz izin maaş desteği başvurusu nasıl yapılır? Koşulları nelerdir?

ÜCRETSİZ İZİN DESTEĞİ NEDİR?

İşverenin ücretsiz izne çıkardığı çalışanlara devlet tarafından verilen destektir.

Ücretsiz izne çıkan vatandaşların maddi zorluk yaşamaması nedeniyle devlet tarafından sunulan bu ödenekten faydalanması mümkün

Bakan Albayrak'ın paylaşımı:

Gündemdeki konular ve Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımız kapsamında gelinen noktaya ilişkin değerlendirmelerde bulunduk.#BizBizeYeterizTürkiyem #BirlikteKazanacağız pic.twitter.com/EDPXh7AENk

— Berat Albayrak (@BeratAlbayrak) April 12, 2020

BAKAN ALBAYRAK'TAN EKONOMİK İSTİKRAR KALKANI PROGRAMINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

Bakan Albayrak'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

* Kısa çalışma ödeneğinden yararlanamayan veya ücretsiz izne çıkarılan vatandaşlarımıza 3 ay, aylık 1170 lira maaş desteği sağlanacak. Kısa çalışma ödeneğine bugüne kadar 200 binden fazla firma, 2 milyondan fazla çalışan kapsamında başvuruda bulundu. 700 bini onaylandı.

* 25 bin liralık destek finansmanına 290 bin esnaf başvurdu, 4 milyar 73 milyon lira finansman tahsis edildi. Bireysel destek paketine 4 milyon 200 binden fazla vatandaş başvurdu. 250 binden fazla vatandaşımıza 1,5 milyar lira tahsis gerçekleşti.

* İş'e Devam finansmanı için 66 bin 171 firma başvurdu, 34 bin 858'inin süreci sonuçlandı ve 29 milyar 558 milyon lira tahsis edildi. Kamu bankaları vatandaşın yanında dururken, özel bankaların takındığı tavır bizleri üzmektedir. Onları da sürece davet ediyorum.

* Kamu bankaları işletmelerin 20,5 milyar liralık, 795 bin vatandaşın da 40,6 milyar liralık kredi borcunu öteledi. Küresel ticaret için farklı mekanizmaların devreye alınmasını destekliyoruz. Bunun dışında hiçbir kurum ya da ülkeden talebimiz olmamıştır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡