1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ulaştırma Bakanlığı duyurdu: Araç muayene süreleri uzatıldı

Ulaştırma Bakanlığı duyurdu: Araç muayene süreleri uzatıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamada araç muayene sürelerinin 30 Eylül tarihine kadar uzatıldığı bildirildi. Ayrıca araç muayene sürelerini uzatanlardan yüzde 5'lik gecikme ücreti de alınmayacak.

Ulaştırma Bakanlığı duyurdu: Araç muayene süreleri uzatıldı

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen araç muayenelerine ilişki olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yeni bir açıklama geldi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, normalleşme süreci sonrasında, araçlarını muayeneye götürenlerin araç muayene istasyonlarında yoğunluk oluşturmasının önüne geçilmesi ve virüsün olası etkisinin en aza indirilmesi amacıyla araç muayene sürelerinin uzatıldığı belirtildi. 3 Nisan 2020 ile 3 Temmuz 2020 tarihleri arasında araç muayene süresi sona eren ve 17 Ağustos 2020'ye kadar muayenesi yaptırılamayan araçların muayene sürelerinin 30 Eylül 2020'ye kadar uzatıldığı kaydedildi.

GECİKME ÜCRETİ ALINMAYACAK

Ayrıca alınan kararla vatandaşın haklarının korunacağı ve araç muayene sürelerini uzatanlardan yüzde 5'lik gecikme ücreti alınmayacağı vurgulandı. Bu süre zarfında, 420 bin aracın muayene edileceği de kaydedildi. 

 

HABERE YORUM KAT