1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ülkü Ocağı Başkanı değişti

Ülkü Ocağı Başkanı değişti

Yaklaşık 2 yıldan beri Ülkü Ocakları Adıyaman İl başkanlığı görevini yürüten Ali Önat, görevi Ortaöğretim Birim Başkanı Taha Şahin'e devretti.

Ülkü Ocağı Başkanı değişti

Adıyaman Ülkü Ocakları Başkanı Ali Önat, görevi Taha Şahin'e devretti.

Yaklaşık 2 yıldan beri Ülkü Ocakları Adıyaman İl başkanlığı görevini yürüten Ali Önat, görevi Ortaöğretim Birim Başkanı Taha Şahin'e devretti. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz'un makamında görev devri gerçekleştirildi. Ali Önat bayrağa sarılı Kuran-ı Kerim'i öperek görevini yeni başkan Taha Şahin'e devretti.

Adıyaman Ülkü Ocakları Başkanı Taha Şahin, Ali Önat'a yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, kendisinin de devraldığı görevi en iyi şekilde yerine getireceğini dile getirdi.

Taha Şahin ayrıca, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik hakarette bulunan ve daha sonra özür dileyen CHP İl Başkanı Mehmet Yıldırım'ın sözleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Taha Şahin, "Ülkücü Hareketin Lideri Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'ye sabrımızı sınayan, asla kabullenemeyeceğimiz sözler sarf ederek hakaret etme cürretinde bulunmuştur. Bu sözlerinden dolayı kendisini kınamıyoruz bilakis kötü söz sahibinindir. Ülkemiz dar bir boğazdan geçerken ülkemizin dirliğine, birliğine zarar verecek bu tür yersiz, yurtsuz açıklamalardan şiddetle uzak dursunlar. Ülkemizi asla bir kardeş kavgasına sürükleme ve kutuplaştırma çabasına girmesinler. Böylesi bir çabanın karşısında geçmişte olduğu gibi, 15 Temmuz'da olduğu gibi yine Ülkücü hareketi bulacaklarını akıllarından çıkarmasınlar" dedi.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT