1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uludağ'da bir ceset daha bulundu

Uludağ'da bir ceset daha bulundu

Bursa Uludağ'da cansız bedeni bulunan amatör dağcı Efe Sarp'ın ardından ikinci bir ceset daha bulundu.

Bursa Uludağ'da zirve tırmanışı yaptıktan sonra kaybolan amatör dağcılardan Efe Sarp'tan öğlen saatlerinde acı haber gelmişti. Mert Alpaslan'ı ise arama çalışmaları sürerken Sarp'ın cansız bedeninin bulunduğu bin 200 metre mesafede ikinci bir erkek cesedi bulundu. 

Uludağ'da 17 gündür devam eden arama kurtarma çalışmalarında sonuç alındı. AFAD, JAK, JÖH ve sivil arama kurtarma ekiplerinin yaptığı çalışmalarda Küreklidere Şelalesi yakınlarında öğle saatlerinde Efe Sarp'ın cesedi bulundu. 

Valilik, olay yerine kriminal jandarma ekiplerinin sevk edildiğini, helikopterin bölgenin uçurumlarla dolu olması sebebiyle buraya inemediğini, savcının talimatıyla cesetlerin belirli bir mesafeye taşındıktan sonra helikopterle nakil edileceğini duyurdu.

Kestel Stadyumu'na inen helikopterle arama kurtarma ve kriminal ekipleri bölgeye sevk edilmişti

NE OLMUŞTU?

İstanbul'dan Bursa'ya 1 Aralık Pazar günü gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolunun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan Mert Alpaslan (31) ve arkadaşı Efe Sarp (37), bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kaybolmuş, ihbar üzerine arama çalışması başlatılmıştı. Uludağ'ın kuzeybatı yamaçlarındaki Küreklidere mevkisinde Sarp'a ait mont, bere ve anahtarlar, daha sonra ise iki baton bulunmuştu. 

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum