1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uludağ'da kaybolan dağcılardan 7 gün sonra ilk iz bulundu

Uludağ'da kaybolan dağcılardan 7 gün sonra ilk iz bulundu

Uludağ’da 1 Aralık'ta kaybolan dağcılar Mert Alpaslan ve Efe Sarp'tan 7 gün sonra iz bulundu. Jandarma arama kurtarma ve AFAD ekipleri gece yarısı yaptığı arama sırasında dere yatağında kırmızı renkte mont buldu.

Uludağ'da kaybolan dağcılardan 7 gün sonra ilk iz bulundu

1 Aralık'ta Uludağ'da zirveye doğru yürüyüşe çıkan sonra Mert Alpaslan ve Efe Sarp'tan haber alınamadı. Başlatılan arama çalışmalarının yedinci gününde derede dağcılardan birine ait olduğu düşünülen bir mont bulundu.

AFAD koordinesindeki çalışmalara, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Nilüfer Arama Kurtarma Derneği (NAK), AKUT Arama Kurtarma Derneği, İHH Arama Kurtarma ve Bursa Arama Kurtarma Derneği (BAKUT) ekiplerinden oluşan 268 kişi katılıyor.

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Aramalara, hava koşullarının elverişli olduğu zamanlarda Jandarma İnsanlı Keşif Uçağı (JİKU) ve iki helikopterle havadan destek veriyor.

Yoğun sisin etkili olduğu, kar yağışının yeniden başladığı bölgede, ekipler tarafından derede bulunan montun kayıp iki arkadaştan birine ait olduğu değerlendiriliyor.

Ekipler, Alpaslan ve Sarp için başlattıkları çalışmalarına devam ediyor.

İstanbul'dan Bursa'ya 1 Aralık'ta gelen ve araçlarını Uludağ Jandarma Karakolunun yanına park ettikten sonra zirve istikametine yürümeye başlayan Mert Alpaslan (31) ve arkadaşı Efe Sarp (37), bir süre sonra sisin bastırması nedeniyle kaybolmuş, ihbar üzerine arama çalışması başlatılmıştı.

HABERE YORUM KAT