1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uluslararası sendikalardan Hak-İş Kadınlar Günü toplantısına teşekkür ve destek

Uluslararası sendikalardan Hak-İş Kadınlar Günü toplantısına teşekkür ve destek

ITUC Genel Sekreteri Sharan Burrow, ITUC AP Genel Sekreteri Shoya Yoshida ve ILO ACTRAV Genel Müdürü Maria Helena Andre, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın...

Uluslararası sendikalardan Hak-İş Kadınlar Günü toplantısına teşekkür ve destek

ITUC Genel Sekreteri Sharan Burrow, ITUC AP Genel Sekreteri Shoya Yoshida ve ILO ACTRAV Genel Müdürü Maria Helena Andre, Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan'ın 7 Mart'ta gerçekleştirilecek 7. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması programına ilişkin bilgilendirme ve davet mektubuna teşekkür etti.

Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu Örgütü (ITUC) Genel Sekreteri Sharan Burrow, Hak-İş Genel Başkanı Arslan'ın mektubuna verdiği yanıtta, ITUC ve üyesi olan teşkilatların kadın hakları ve cinsiyet eşitliğinin iyileştirilmesi konusunda birlikte çalıştıklarını belirtti.

Burrow mektupta, "7 Mart 2018'de Ankara'da yapılması planlanan 7. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması Toplantısına göndermiş olduğunuz davetinizden ötürü teşekkürlerimi sunarım. Uluslararası Dünya Kadınlar Günü dünyanın birçok ülkesinde kutlanmaktadır. Kadınların şiddetsiz bir hayat, köleliğe ve ayrımcılığa karşı eğitim alması, oy kullanması, adil ve eşit ücret alması için savaştığı ve elde ettiği başarıların tanındığı bir gündür. ITUC ve üyesi teşkilatlar kadın hakları ve cinsiyet eşitliğinin iyileştirilmesi konusunda birlikte çalışmaktadırlar" ifadelerine yer verdi.

"Toplantınızda başarılar diliyorum"

Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu Örgütü-Asya Pasific Örgütü (ITUC-AP) Genel Sekreteri Shoya Yoshida, mektubunda, "7 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Kadın Emeği Buluşması programına davetinizden dolayı teşekkür ederim. Bu toplantının düzenlenmesinde Hak-İş'e başarılar diliyorum" dedi.

"Kadınlar Günü'nü kutluyor, toplantınızın başarılı geçmesini diliyorum"

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ACTRAV Genel Müdürü Maria Helena Andre, mektubunda, şunları kaydetti:

"Davetiniz ve ILO ile olan sıkı işbirliğinden ötürü sizlere çok teşekkür ederim. 8 Mart'ta ILO Cenevre'de de konuyla ilgili büyük bir etkinlik yapılacaktır. ILO adına tüm üyelerinizin Uluslararası Kadınlar Günü'nü kutluyor, toplantınızın verimli ve başarılı geçmesini diliyorum."

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.