1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Ulus'lular Kül. Day. Ve Yard. Derneğinden Sabah Kahvaltısı

Ulus'lular Kül. Day. Ve Yard. Derneğinden Sabah Kahvaltısı

Ulus'lular Kül. Day. Ve Yard. Derneğinden Sabah Kahvaltısı

Bartın İli Ulus'lular Kül. Day. Ve Yard. Derneğinin düzenlemiş olduğu tanışma ve kaynaşma programı geçtiğimiz hafta Gözdağı Düğün salonun da gerçekleştirildi.

Programa Bartın Millet Vekili Yılmaz Tunç, Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin UZUN, Pendik Bölgesinin muhtarları ve derneğin çok sayıda üyeleri katıldı.

Dernek başkanı Rıdvan Maden’in konuşmasıyla başlayan programda derneğin durumu ve sorunları ile ilgili bilgiler verdi…

IMG_9783

 

Maden’in bu konuşmasından sonra selamla konuşması için kürsüye Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun davet edildi…. Hasan Hüseyin Uzun “Öncelikle böyle bir programa iştirak etmekten mutluluk duyduğunu belirterek programda emeği geçenlere teşekkür etti. Uzun sonra Ulus ile ilgili bazı projelerinden bahsederek bilgiler verdi.

IMG_9802

Daha sonra program Kenan Şahin’in Konuşmasıyla devam etti.

Kenan Şahin konuşmasında dünya gündemine oturan 70 milyonu yas içine boğan maden ocağındaki faciada hayatını kaybedenlere baş sağlığı dileyerek sözlerine başladı… Şahin’in bu konuşmasının ardından derneklerin eğitimsel ve kültürel anlamda önemli olduğunun altını çizerek, dernek yönetimine bazı tavsiyelerde bulundu ve şunları kaydetti. “işinizin ajandanızın bir numaralı sayfasın da sohbet faaliyetlerinin olmasını istiyorum. Buna neden diyecek olursanız. Bizim İnsanımız okumayı pek sevmiyor. Fakat dinlemesini de çok iyi biliyor o yüzden insanları bir araya getirmek bir araya toplamak toplamışken de gündemi ilim irfan yapmak lazım.. Eğer zaten bir araya geldiğimizde ilim ve irfan meşgul olmuyorsak dedikodu ve gıybet yapıyoruz. O yüzden ilimle irfanla meşgul olan bir derneğin kendimize doğduğumuz şehre faydalı olduğunu düşünüyorum dedi.

IMG_9820

"Bartın’a bir Gönül Borcumuz Var"

Daha sonra Bartın’a bir gönül borcunun olduğunu kaydeden Pendik Belediye Başkanı Kenan Şahin “Bartın bizim kıymetli ilçe başkanımızı millet vekili yaptı. Bağrına bastı. Haliyle Pendik’liler olarak borçlandık . Bu sebepten Bartın’la ilgili yaptığımız her türlü faaliyetleri kendimiz için bir lütuf değil Bartın için bir lütuf değil bu konuda borcumuzun ödenmesi olarak bakıyoruz dedi .

 

IMG_9851

Program daha sonra Yılmaz Tunç konuşmasıyla devam etti

“Bartın’ımız gerçekten çok güzel”

Yılmaz Tunç’da sözlerine başlamadan önce Somadaki elim kazaya değinerek milletimiz ve ailelerine baş sağlığı diledi. Tunç yaptığı konuşmada Bartın’ın gerçekten çok güzel bir yer olduğunu söyleyerek dışarından gelenler turistler veya yabancı kimseler Bartın’ı gördüğü zaman ne güzel yer, her yer yem yeşil diyorlar. Biliyorsunuz Anadolu’nun bir çok kısmı bozkır fakat bizim ilimiz sahili ile yaylalarıyla cennet gibi bu sebep ile biz diğer illerimiz bir adım önde olduğumuzu düşünüyorum. Bununla beraber tabi böylesi cennet gibi bir yeri kim terk etmek ister? Fakat şunu da iyi biliyorum kimimiz okumak için kimimiz iş için terk ettik . Fakat hepinizin kalbide yüreği de Bartın’da atığını da biliyorum nitekim öyle olmasıydı bugün burada böylesi güzel bir kalabalık olmazdı diye düşünüyorum dedi. Son olarak Tunç Bartın’a yapılan yatırımlar ve inşası devam eden projelerden bahsederek bilgiler verdi.

Program plaket törenin ardından son buldu.

IMG_9788   IMG_9835 IMG_9846  IMG_9858 IMG_9897 IMG_9923

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT