1. HABERLER
  2. SİYASET
  3. Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa mı edecek? Ümit Özdağ kimdir? Kaç yaşında? Nereli? | Ümit Özdağ Twitter hesabı nedir?

Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa mı edecek? Ümit Özdağ kimdir? Kaç yaşında? Nereli? | Ümit Özdağ Twitter hesabı nedir?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ'ın istifa edeceği iddia edildi. Bunun üzerine Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa mı edecek? Ümit Özdağ kimdir? Kaç yaşında? Nereli? | Ümit Özdağ Twitter hesabı nedir? sorularının yanıtları merak ediliyor. İşte detaylar...

Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa mı edecek? Ümit Özdağ kimdir? Kaç yaşında? Nereli? | Ümit Özdağ Twitter hesabı nedir?

Gazeteci Ceyhun Bozkurt, Twitter hesabında yaptığı paylaşımda Ümit Özdağ'ın yarın 11:00'de çok ses getirecek bir açıklama yapacağını belirterek  İYİ Parti'den istifa edeceğini ifade etti. Bunun üzerine Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa mı edecek? Ümit Özdağ kimdir? Kaç yaşında? Nereli? | Ümit Özdağ Twitter hesabı nedir? sorularının yanıtları merak ediliyor. İşte detaylar...

ÜMİT ÖZDAĞ, İYİ PARTİ'DEN İSTİFA MI EDECEK?

Twitter hesabında paylaşımda bulunan Gazeteci Ceyhun Bozkurt, Ümit Özdağ'ın yarın 11:00'de çok ses getirecek bir açıklama yapacağını belirterek  İYİ Parti'den istifa edeceğini ifade etti.

Twitter'da yaptığı paylaşımda Ümit Özdağ'ı aradığını ifade eden Ceyhun Bozkurt, Özdağ'ın yarın saat 11.00'de açıklama yapacağını duyurdu. Özdağ'ın İyi Parti'den istifa edeceğini aktaran Bozkurt, açıklamalarının detaylarına ilişkin bilgi istese de konuya ilişkin bir yanıt alamadığını sözlerine ekledi.

Paylaşımında, Ümit Özdağ'ın "çok ses getirecek" dediğini ifade eden Ceyhun Bozkurt; istifa edeceği sonucunu kendisinin çıkardığını, onun bu konuda ser verip sır vermediğini ifade etti. Özdağ, sorusuna gülümsediği için böyle bir çıkarımda bulunduğunu ifade eden Bozkurt, bu gülümsemeyi yakından bildiği için tanıdığını belirtti.

Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa mı edecek? Ümit Özdağ kimdir? Kaç yaşında? Nereli? | Ümit Özdağ Twitter hesabı nedir?

Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa mı edecek? Ümit Özdağ kimdir? Kaç yaşında? Nereli? | Ümit Özdağ Twitter hesabı nedir?

ÜMİT ÖZDAĞ KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ? 

Ümit Özdağ 3 Mart 1961 yılında Japonya'nın Tokyo kentinde Muzaffer ve  Gönül çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi. 59 yaşında olan Özdağ, Münih Ludwig Maximilians Üniversitesi Siyasal Bilgiler Felsefe ve İktisat Fakültelerinden mezun oldu. Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde Araştırma görevlisi , Doçent ve Profesör olarak görev yaptı.

Ümit Özdağ, İYİ Parti İstanbul Milletvekilidir.

İngilizce ve Almanca bilen Özdağ, Bekar ve 1 çocuk babasıdır.

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ,  İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun "FETÖ'cü" olduğu yönündeki iddialarda bulunmuştu. Kavuncu, bunun üzerine Özdağ hakkında  suç duyurusunda bulunulmuştu. Ayrıca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığında Kavuncu hakkında soruşturma soruşturma başlatılmıştı.

Daha sonra parti teşkilatları, Özdağ'ın beyanlarının gerçek dışı ve iftira olduğunun belirtildiği dilekçeleri genel merkeze ileterek, Özdağ'ın partiden ihraç edilmesini istemişti.

 Genel Başkan Meral Akşener ise teşkilatlardan gelen başvuru ve talepleri değerlendirerek, Özdağ'ın Disiplin Kurulu'na sevkine karar vermişti. Bu gelişmenin ardından Özdağ'a ilişkin dosyayı görüşen Kurul, Özdağ'ın iddiaları ve açıklamalarıyla ilgili savunmasının alınması kararını vermişti.

Özdağ da savunmasını partiye yazılı olarak iletmişti.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'nun FETÖ'cü olduğunu öne sürmüştü. Ayrıca CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP'nin Anayasa Taslağı hazırladığını öne sürmüştü.

İYİ Parti'den Ümit Özdağ'ın ihraç edilmesine ilişkin olarak yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"İYİ PARTİ Müşterek Disiplin Kurulunun 16.11.2020 tarihli toplantısında gündeme alınan İYİ Parti Kurucu Üyesi, İstanbul Milletvekili ÜMİT ÖZDAĞ’ın eylemlerinin; 

İYİ PARTİ Tüzüğü’nün 76/D maddesinde düzenlenen;“a) İnsan hakları, demokrasi ve hukuk devleti gibi en temel ilkeleri yok sayıcı davranış ve eylemlerin içerisinde bulunmak ve l) Genel Başkan, Başkanlık Divanı, Genel İdare Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu, Merkez Danışma ve Yüksek İstişare Kurulu üyeleri ile İYİ Parti milletvekilleri ve belediye başkanları aleyhinde sosyal medyadan, yazılı veya görsel basın yolu ile asılsız iddialarda bulunmak ve bunları tekrarlamak”, hükümleri kapsamında olduğu tespit edilerek soruşturulanın İYİ PARTİ Tüzüğünün 76/D-a ve l maddeleri gereğince İYİ PARTİ üyeliğinden, Kurucular Kurulu Üyeliği de dahil olmak üzere KESİN OLARAK ÇIKARILMASINA Müşterek Disiplin Kurulu tarafından OYBİRLİĞİ ile karar verilmiştir." 

İYİ Parti'den ihraç edilen İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinin Disiplin Kurulu kararını yargıya taşıyacağını bildirmişti.

Ümit Özdağ, 16 Kasım 2020 tarihinde, İYİ Parti yönetimiyle girdiği tartışma sonucu partiden ihraç edil fakat 13 Ocak 2021 tarihinde Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesi ihraç kararını iptal etti.

ÜMİT ÖZDAĞ TWİTTER HESABI NE?

Ümit Özdağ Twitter hesabının kullanıcı adı: @UmitOzdag'dır.

Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa mı edecek? Ümit Özdağ kimdir? Kaç yaşında? Nereli? | Ümit Özdağ Twitter hesabı nedir?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT