1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Üniversite öğrencileri "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği kongresine katıldı

Üniversite öğrencileri "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği kongresine katıldı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu öğrencileri, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencileri tarafından Adana Çukurova Üniversitesi...

Üniversite öğrencileri "İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği kongresine katıldı

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Oğuzeli Meslek Yüksekokulu öğrencileri, İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencileri tarafından Adana Çukurova Üniversitesi Mithat Özcan Amfisi'nde düzenlenen IX. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresine katıldı.

GAÜN Öğretim Görevlisi Yaşar Ede eşliğinde gerçekleştirilen teknik gezide, öğrenciler IX. Ulusal İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kongresi kapsamında sunulan seminerlere katılarak stantları gezdi. Öğr. Gör. Ede, iş sağlığı ve güvenliği alanında farklı paydaşların sunumlarda, İş sağlığı ve güvenliği alanında mevzuat çalışmaları ve uygulamaları, iş yerlerinde İSG profesyonellerinin yetki ve sorumlulukları, risk değerlendirmeleri, büyük endüstriyel kazalar, yangın güvenliği, iş kazaları, meslek hastalıkları gibi konular üzerinde konuşulduğunu belirtti. Öğr. Gör. Ede, iş güvenliği kültürünün benimsenmesi noktasında öğrencilerin donanımlı olarak mezun olabilmeleri için gereken her şeyin yapılması noktasında kurum olarak kararlı olduklarını ve teknik gezilerin sürdürüleceğini ifade etti.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT