1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Üniversite sınavına girecek öğrencilere uyarılar

Üniversite sınavına girecek öğrencilere uyarılar

SANKO Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güner Dağlı, üniversite sınavına girecek öğrencilere uyarılarda bulunarak, en doğru tercihin yapabilecekleri...

Üniversite sınavına girecek öğrencilere uyarılar

SANKO Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Güner Dağlı, üniversite sınavına girecek öğrencilere uyarılarda bulunarak, en doğru tercihin yapabilecekleri ve sevecekleri mesleklere yönelik tercihler olduğuna dikkati çekti.

Rektör Vekili Prof. Dr. Dağlı, eğitimin bütün kademelerinde sınavın büyük bir baskı unsuru olarak öğrencilerin karşısına çıktığını anımsatarak, "12 Mart 2017 tarihinde gerçekleşecek Yükseköğretime Geçiş Sınavı öncesi, sınava girecek tüm öğrencilere başarılar diliyorum" dedi. Üniversite sınavına girinceye kadarki tüm eğitim hayatının, ileride yapacakları mesleğe yönelik bir hazırlık olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Dağlı, bunun da öğrenciler üzerinde ister istemez büyük bir baskı unsuru olduğunu söyledi.

Öğrenciler kadar, aileler ve öğrencilere rehberlik eden eğitimcilerin de bu baskıyı yaşadıklarını belirten Prof. Dr. Dağlı, öğrencilerin yapabilecekleri meslekler konusunda kendilerini iyi tanımaları ve bu konuda ailelerin ve eğitimcilerin öğrencileri doğru yönlendirmesi gerektiğine vurgu yaptı. Günümüzde gençler arasında her türlü tercihi popülaritenin belirlediğini kaydeden Prof. Dr. Dağlı, "Özellikle meslek seçimi, öğrencilikten sonraki bütün hayatı belirleyen en önemli unsurdur. Bu nedenle de işin popülaritesinden çok doğru insan, doğru meslek, doğru tercih göz önünde tutulmalıdır" ifadelerini kullandı.

Doğru belirlenen hedeflerin öğrencilerin üzerindeki baskıyı azaltarak, daha rahat bir sınav ortamını da beraberinde getireceğini anımsatan Prof. Dr. Dağlı, "SANKO Üniversitesi olarak, kapımız öğrencilerimize daima açık. Sınav sonrası ziyaretlerle üniversite ortamının büyüsünü hissetmek ve ortamını görmek isteyen öğrencilerimizi bekliyoruz" çağrısında bulundu.

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT