1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ünlü avukat Feyza Altun yaşadıklarını anlattı: Çocukken cinsel istismara uğradım, kimse bir şey yapmadı

Ünlü avukat Feyza Altun yaşadıklarını anlattı: Çocukken cinsel istismara uğradım, kimse bir şey yapmadı

Ünlü Avukat Feyza Altun, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda çocukken N.Ç. isimli akrabası tarafından istismara uğradığını ifade ederek o dönem yaşadıklarını anlattı.

Ünlü avukat Feyza Altun yaşadıklarını anlattı: Çocukken cinsel istismara uğradım, kimse bir şey yapmadı

Ünlü avukat Feyza Altun sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda çocukken yaşadığı travmaya yer verdi. Yaşadıklarından bahsetmenin hiç kolay olmadığını vurgulayan Altun, olayı akrabalarına anlattığını fakat herkesin duruma kayıtsız kaldığını ve bir şey yapmadıklarını ifade etti.

İstasmar uygulayan akrabası ile davalık olduğunu sözlerine ekleyen Altun, ses kaydı yayınlayacağını ve kendisini dinlemeyen akrabalarına bu kaydı ulaştıracağını ifade etti.

İşte Feyza Altun’un sosyal medya hesabından yaptığı o açıkla:

“Beni çocukken istismar eden akrabam N.Ç. (Ne zaman adımı açıkça yazacak diye uykuların kaçsın çünkü yazacağım). Ses kaydında itiraf edip “Ben çocuktum (19) cahildim ama sen (7) de beni severdin” dediğinde deliye dönmüştüm. Sonra onun kızkardeşleri ablam dediğim insanlar benim o yaşta ona sarıldığım fotoları bulup dava hazırlığı yapmışlar. Bir tanesi de bilinçli anne takılıyo kızıyla bloglar falan ama bilinçten zerre eser yok. Söylediğimde beni her yerden engellemişti. Onu da konuşacağız. Hani bak sarılıyor, olduysa gönlü vardır gibisinden. Tekrar ediyorum başladığında yediyim, ki sanırım daha öncesi de var hayal meyal bende… 12 yaşımda artık tepki verip ondan kaçıp evimize girmesini anneme yasaklattım ve akrabalarıma anlattım. KİMSE BİR ŞEY YAPMADI.

Bu sene olayı ortaya çıkardığımda (konuşmak hiç de kolay değildi) şey dediler o sene evlendi NÇ; kıskançlığından yaptı. Ben o sıra 11-12 yaşındayım. Tabi g*tümle güldüm ve o savunmayı yapacakları günü bekliyorum. Ses kaydını burada yayınlayacağım. Sadece ne kadar ileri gidip ne kadar saçmalayacaklar onu bekliyorum. Aman sanılmasın unuttum, adli tıp raporunu bekliyorum. Ses kaydında şöyle bi kısım var , konuşma başlıyor asla fiil dile getirilmiyor ben soruyorum: Senin kızına yapsalar ne yapardın? “Çeker vururdum Feyza hala geceleri uyuyamıyorum, çek vur beni Feyza…. Gençtim, cahildim. Sen sanıyor musun ben huzurluyum, yüzyüze görüşelim.”

O ablaları o akrabaları bunları dinleyince ne olacaaaaak göreceğim, bekliyorum. Hepiniz bu yaptıklarınızla rezil olacaksınız. Unutmayın, rehavete kapılmayın. O zaman akrabalarımı da tek tek yazacam kim ne dedi. Sizler de birer çocuk istismarcısısınız.

Bütün bunlar konuşulduğunda başka bir erkek kuzenime itirafta bulundu. Şimdi onu itbarsızlaştırmaya tüm akrabaları ona karşı kışkırtmaya çalışıyor ki konuşursa kimse inanmasın. Ama gerçekleri sen, ben ve itiraf ettiklerin ve ses kaydını dinleyenler biliyor.

Sen de beni severdin dedi. Benim sevgimi sen çok yanlış anlamışsın. Sen benim abimdin.”

Ünlü avukat Feyza Altun yaşadıklarını anlattı: Çocukken cinsel istismara uğradım, kimse bir şey yapmadı

Ünlü avukat Feyza Altun yaşadıklarını anlattı: Çocukken cinsel istismara uğradım, kimse bir şey yapmadı

FEYZA ALTUN  KİMDİR?

Marmara Üniversitesi Hukuk fakültesi mezunu olan Feyza Altun kendisini "Avukat, Feminist Aktivist, Filantrop, Yazar" olarak tanımlıyor. 

Feyza Altun hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...

 

Berkem Temizel
Gece Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT