1. HABERLER
  2. GÜNDEM
  3. Ünlü profesörden mini etekli öğrencilere korkunç saldırı

Ünlü profesörden mini etekli öğrencilere korkunç saldırı

Bu şok edici olay İstandul Aydın Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde meydana geldi. İletişim Fakültesi TV Haberciliği ve Programcılığı Bölümü Öğretim Üyesi Profesör Atilla Girgin ile ilgili tepki çeken bir gelişme yaşandı. Girgin koridorda ki kadın öğrencilere: ‘O... musun, pavyon mu burası’ diyerek şiddete kalkıştı.

Ünlü profesörden mini etekli öğrencilere korkunç saldırı

Hakaret iddiası söylenenlere göre Merve isimli öğrenci sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Twitter'dan "Bugün üniversitede yanımda oturan mini etekli kadın arkadaşıma,okula jurilik yapmaya gelmiş eski bir akademisyen ağıza alınmayacak türden sözler söyledi. Kendi kendime karşı çıkıp tartışmaya çalışınca da üzerime yürümeye çalıştı ve çenemi tuttu. Göya okulun akademisyeni olan hocam da olan biteni hiçbirşey yokmuş gibi arkamdan izledi" açıklamalarında bulundu.

"İLGİLİ KİŞİ BENİM"

Bunun üzerine kendini savunan öğrencilere tekrardan hakarette bulunan Girgin; elini kaldırarak öğrencilerin üzerilerine yürüdü ve kimliklerini istedi. Kadın örgütleri sosyal medya hesaplarından yaptıkları bir takım paylaşımlar ile mağdur öğrencilere destek oldu ve yaşanan olaylar dolayısı ile Girgin'in cezalandırılmasını istediler. 

Mor Dayanışma'nın Girgin ile paylaşımları ise şöyle:

Ünlü profesörden mini etekli öğrencilere korkunç saldırı

DEKANLIK: İNCELEME BAŞLATILDI BU DURUM TASVİP EDİLEMEZ

Gelen tepkiler üzerine dün açıklama yapan dekanlık,olayla ilgili inceleme başlattığını duyurdu. Yapılan açıklamada verilen ifadeler ise şunlar: "Fakültemizde, 24 Aralık Salı günü gerçekleştirilen bir doktora jürisinde, üye olarak yer alan ve halen bir vakıf üniversitesinde profesör unvanıyla görev yapmakta olan bir öğretim üyesinin, jüri sonrası fakültemizden ayrılmadan hemen önce koridorda karşılaştığı iki kadın öğrencimize yönelik hakareti ile ilgili derhal inceleme başlatılmıştır. Üniversitemizin ve fakültemizin, öğrenci odaklı anlayışı ve bilim etiğine tam bağlılık yönündeki değerleri çerçevesinde, yaşanan bu durumun tasvip edilmesi mümkün değildir. Dekanlığımız, konuyla ile ilgili tüm süreçlerin takipçisi olacaktır. Öğrencilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

ATİLLA GİRGİN KİMDİR?

ANKARA Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’ndan 1969’da mezun olan Prof. Dr. Atilla Girgin, 1968’de Anadolu Ajansı’nda gazeteciliğe başladı. 1985’te ajansın ‘İstanbul Bölge Müdürü’ olan Girgin, 1987’de ise İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksekokulu’nda meslek derslerine girdi. Anadolu Ajansı’nda 8.5 yıl çalıştıktan sonra, TRT Haber Dairesi Başkanlığı’na getirildi. Doktorasını “Yazılı Basında Haber ve Habercilik Etik’i” yapan Girgin, 2007’de ise profesörlüğe atandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT