Urfalı Hikmet, Kim Milyoner Olmak İster de büyük ses getirdi!

ATV'nin sevilen yarışma programı Kim Milyoner Olmak İster de dün Şanlıurfa'dan Şanlıurfa'dan gelerek yarışmaya katılan 22 yaşındaki Hikmet Karakurt rüzgarı esti. Verdiği cevaplarla ve konuşmasıyla dikkatleri çeken Urfalı Hikmet, son iki soruya kadar gelerek sosyal medya gündemine bomba gibi düştü.

Urfalı Hikmet, Kim Milyoner Olmak İster de büyük ses getirdi!

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmanın dün yayınlanan bölümüne Şanlıurfa'dan yarışmacı olarak katılan Hikmet Karakurt, başta Kenan İmirzalıoğlu olmak üzere herkesin sempatisini kazandı. Son iki soruya kalan Karakurt'un başarısı ise sosyal medyada çok konuşuldu.

8 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğu olan 22 yaşındaki Hikmet Karakurt, 125 bin lira değerindeki ''1 dakikada ve 30 saniyede en fazla beton blok kırma rekorlarına da sahip olan Ali Bahçetepe tek seferde en fazla beton blok kırma rekorunu 2015'te kaç beton blok kırarak elde etmiştir?'' sorusuna doğru yanıt verdi.
Urfalı Hikmet'in Kim Milyoner Olmak İster'deki başarısı bakanın da dikkatini çekti. 250 bin liralık soruya geçen Karakurt, gelecek hafta 250 bin TL'lik soruya cevap verirse milyoner olması için 1 sorusu kalacak.

Urfalı Hikmet, Kim Milyoner Olmak İster de büyük ses getirdi!

KARDEŞLERİNİN EĞİTİM MASRAFINI KARŞILAYACAK

Annesi Halime Karakurt ile programa katılan üniversite öğrencisi Hikmet Karakurt, sunucu Kenan İmirzalıoğlu'nun "Kazanacağın ödülle ne yapacaksın?" sorusuna verdiği yanıt ile herkesi duygulandırdı. Karakurt, kazanacağı ödül ile kardeşlerinin eğitim masraflarını karşılayacağını söyledi.

Urfalı Hikmet, Kim Milyoner Olmak İster de büyük ses getirdi!

"UMUDUMUZ BAKİ KALACAK"

Hikmet'in başarısı Gençli ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu'nun da dikkatinden kaçmadı. Kasapoğlu yaptığı açıklamada, "Bravo Hikmet! Azim, sebat ve tevazu. Senin gibi gençler oldukça umudumuz baki kalacak" dedi.

 

URFALI HİKMET KİMDİR?

Geçtiğimiz akşam Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan Urfalı Hikmet, 22 yaşındadır. Sakarya Üniversitesinde öğrenci olan Hikmet Karakurt, ailesiyle birlikte mevsimlik işçi olarak da çalışıyor. 

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡