Uşak’ta Kurban Bayramı ve tatili süresince tedbirler artırıldı

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı ve tatli öncesi bir dizi tedir amaçlı çalışma programı hazırladı.

Uşak’ta Kurban Bayramı ve tatili süresince tedbirler artırıldı

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü yaklaşan Kurban Bayramı ve tatli öncesi bir dizi tedir amaçlı çalışma programı hazırladı.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, ortak sevinç değerlerinden olan Kurban Bayramı'nı vatandaşların huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla ek trafik ve asayiş tedbirlerinin planlandığı belirtildi.

Bu kapsamda, vatandaşların bayram ziyareti ve tatil amacıyla ikametlerinden ayrılacak olmaları ve işyerlerinin uzun süre kapalı olacağından, evden ve işyerinden hırsızlık olaylarının artabileceği değerlendirilerek hızsızlık şüphelilerine karşı sık sık uygulamalar yapılacak. Alışveriş merkezleri, pazar yerleri, çarşılar, piknik alanları, park ve bahçeler gibi halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde; kapkaç, yankesicilik ve dolandırıcılık olaylarına karşı yaya ve motorize ekip sayısı artırılacak. İstirahat ve eğlence yerlerinde meydana gelebilecek olayların önlenebilmesi, vatandaşlarımızın huzur ve sükûnunu bozucu davranışların men edilebilmesi amacıyla denetimler artırılacak. Kurbanlık hayvan satışlarının yapıldığı yerlerde, özellikle geceleri hayvan hırsızlıklarına yönelik tedbirler alınacak. Kurban bayramı öncesi ve süresince Şehitlik ve mezarlıkların yoğun olarak ziyaret edileceğinden gerekli güvenlik önlemleri alınacak. Gar ve terminaller ile şehir içi toplu taşıma araçları ve duraklarında yolcu kapasitesi artacağından, devriye ekipleri takviye edilecek. İl merkezinden geçen karayolunda yoğunluk olacağından, yol güzergâhları ve kavşaklarda vatandaşlarımızın can ve mal kayıplarını en aza indirmek için sabit ve seyir halinde radarla hız kontrolü, emniyet kemeri, hatalı sollama, fazla yolcu ve uzun mesafeli yolculuk yapan otobüslerde yedek sürücünün bulunup bulunmadığı konularında denetimlere ağırlık verileceği açıklandı.

Uşak'ta huzur ve güvenliğinin sağlanmasında halkın desteğininde olmasını gerektiğini vurgulayan emniyet yetkilileri, halkın ihbar ve şikayetlerini "155 Polis İmdat" hattına ve trafikle ilgili ihbarları Whatsapp (0 505 318 64 32) İhbar hattına bildirmeleri kendi mağduriyetlerinin yanında bir başkasının da yaşaması muhtemel mağduriyetleri en aza indirgeyeceğinin altını çizdiler.

Kaynak: İHA

0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
Son Haberler
Çok Okunanlar
Yorumlananlar