1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üsküdar Belediyesi sokak hayvanlarını barınak sahibi yapıyor

Üsküdar Belediyesi sokak hayvanlarını barınak sahibi yapıyor

Üsküdar Belediyesi “Şehrin İyi Hali” etkinlikleri kapsamında düzenlenen programda ihtiyaç sahibi sokak hayvanlarını ev sahibi yapıyor.

Üsküdar Belediyesi sokak hayvanlarını barınak sahibi yapıyor

150'ye ya yakın gönüllü vatandaşın katılım gösterdiği “Şehrin İyi Hali” etkinlikleri kapsamında ihtiyaç sahibi kedi ve köpekler için evler yapıldı.

Üsküdar Belediyesi, Akbank ve Haytap iş birliği ile “Şehrin İyi Hali” etkinlikleri kapsamında kedi ve köpek evleri yapıldı. Minik Dostlarımız için yapılan yuvalar gönüllüler tarafından rengarenk boyalar ile süslendi. Üsküdar Belediye Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe öğrenci ve Akbank çalışanlardan oluşan 150’ye yakın gönüllü katılım sağladı.

Kış mevsimlerinde zor bir durum oluşturan hava şartlarına önlem almak adına sokak hayvanları için gerçekleştirilen etkinlikte yapılan tüm evler Üsküdar Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi hayvanlara dağıtılacak.

Üsküdar Belediyesi sokak hayvanlarını barınak sahibi yapıyor

19 - 20 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen etkinlikle ilgili Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Kıymetli olan birlikte yapmak, bu farkındalığı birlikte geliştirmek... “Şehrin İyi Hali” etkinliği çerçevesinde kedi evi yapım atölyesine katılan tüm hayvansever dostlarımıza teşekkür ediyorum. İyi ki Üsküdar var! İyi ki Minik Dostlarımız var!” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT