1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üsküdar ''Drone Fest" ile gençleri teknolojiyle buluşturdu

Üsküdar ''Drone Fest" ile gençleri teknolojiyle buluşturdu

Üsküdar Belediyesi “Mutluluktan Uçuran Festival” sloganıyla ''Drone Fest'' adı altında gençleri teknolojiyle bir araya getirdi. Yerli ve yabancı birçok lisanslı drone yarış pilotunun gösterilerinin sunulduğu festivalde 1.5 saniyede 0’dan 200 km hıza ulaşan süper jet drone’ların yarışları ise adeta nefesleri kesti.

Üsküdar ''Drone Fest" ile gençleri teknolojiyle buluşturdu

Drone Festivali’ne Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan ile Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen'in katılım gösterdiği "Üsküdar Drone Fest" de gençler teknoloji ile buluşturularak doyasıya eğlendi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan, “Drone Festivali, teknolojinin ulaştığı son noktayı görüp bu farklı ve eğlenceli deneyimi yaşamak isteyenler için Üsküdar ’da kapılarını açtı. Gençleri bu anlamlı festivalle buluşturan Üsküdar Belediye  Başkanımız Sn. Hilmi Türkmen’e teşekkür ediyorum.” dedi.

Üsküdar ''Drone Fest

Başkan Türkmen, “Sevgili gençler hepimizin dünyasında artık drone diye bir ürün var. Kimileri için drone bir hobi, bir şov aracı, kimileri için de artık teknolojik olarak hayatın bir parçası oldu. Drone geleceği olan teknolojik bir hamledir. Biliyoruz ki gelecekte hayatımızda önemli bir yer tutacaklar. Örneğin terörle mücadelede önemli bir teknolojik gelişme haline gelmiştir. Bizler de Üsküdar Belediyesi olarak gençlerimizi bu teknoloji ile daha yakından tanıştırmak hem de bu işin bilimsel yönünü bilerek işin detaylarını anlayarak öğrenerek daha yakından tanısınlar diyerek iki gün boyunca drone’larla buluşturmak istedik. Burada iki gün boyunca yarışmalar var, sergiler, eğitimler var. Ve en önemlisi siz gençlerimizin bu teknolojileri yakından tanıma adına önemli bir imkan ve hizmet var. Drone elbette ki önemli bir teknolojik gelişmedir ama bunu bilerek hayatımızı kolaylaştırıcı yönleriyle ele alırsak çok daha iyi olacak. Yoksa bu sadece bir şov, oyun eğlence asla değildir. Hayatımızı kolaylaştırıcı yönünü özellikle biz çok önemsiyoruz.” şeklinde konuştu.

Üsküdar ''Drone Fest

Dev ekranlardan canlı yayınların yapıldığı festivalde, katılımcılara teknik eğitimler verilerek drone simülatörü, 3D maker, segway deneyim parkuru oluşturuldu. Ulusal ve uluslararası 50 pilot ve 25 eğitmenden oluşan ekip hünerlerini gençlere gösterdiler. Festivale katılan gençler robotik kullanma ve yarışları ile teknolojinin ulaştığı son noktada deneyim elde ettiler. Katılımcılar drone yarışlarına co-pilot olarak katılma şansı da yakaladılar.

Üsküdar ''Drone FestÜsküdar ''Drone Fest

İki gün süren festivalde nefes kesen drone yarışının yanı sıra birbirinden farklı robotlar ve ürünleri ve ekipmanlar da görücüye çıktı.

Okan Gül
Video Editörü

HABERE YORUM KAT