1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Üsküdar minik dostlarına yardım eli uzatmaya devam ediyor

Üsküdar minik dostlarına yardım eli uzatmaya devam ediyor

Üsküdar'da sokak hayvanlarının tedavi gereksinimlerini karşılamak için Minik Dostlar Kliniği’nde artık akşam 17.00 – 23.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam edecek. Hayvanseverler de Sağlık Bakanlığı Sistemi üzerinden Üsküdar Belediyesi web sitesine girip, istediği veteriner hekimi seçerek randevu alabilecek.

Üsküdar minik dostlarına yardım eli uzatmaya devam ediyor

Aylık ortalama 350 ameliyat yapılan ve 3500 hasta minik dostumuza bakılan Minik Dostlar Kliniği, yenilenen düzenlemeyle artık akşam 17.00 – 23.00 saatlerinde Üsküdar’da yaşayan sahipsiz sokak hayvanlarına hizmet sağlayacak.

Hayvanseverler için büyük kolaylık olarak olabilecek nitelikte bir haber var. Hayvanseverler artık Sağlık Bakanlığı Sistemi üzerinden Üsküdar Belediyesi web sitesine girip, istediği veteriner hekimi seçerek başvuru yapıp, randevu alabilecek. Minik Dostlar Cerrahi Merkezi ve Barınak’ta günlük ortalama 25 kısırlaştırma operasyonu ve 5 özel ameliyat yapılıyor. ( Kırık, Göz, Fıtık, Diyafram Gibi) Klinikte diş çekimi, idrar tahlili, kan tahlili gibi tetkikler yapılıyor, ayrıca ihtiyaç durumunda ultrason ve röntgen çekilmekte.

Aynı zamanda Aralık ayı itibariyle de Hekimbaşı’nda bulunan barınakta "nöbetçi gönüllü" uygulaması başlayacak.

Üsküdar minik dostlarına yardım eli uzatmaya devam ediyor

Bölge Gündem (OG)
Video ve Yerel Haberler Editörü
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT