1. HABERLER
  2. YEREL
  3. Üsküdar'da "Ahde Vefa" adlı Filografi sergisi sanatseverlerle buluştu

Üsküdar'da "Ahde Vefa" adlı Filografi sergisi sanatseverlerle buluştu

Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde "Ahde Vefa" isimli Filografi sergisinin açılışı gerçekleşti.

Üsküdar'da "Ahde Vefa" adlı Filografi sergisi sanatseverlerle buluştu

Filografi sanatının hak ettiği değeri bulması ve yaygınlaşması için Üsküdar Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında "Ahde Vefa" isimli Filografi sergisinin açılışı Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Açılışa Üsküdar Belediyesi Başkan Yardımcısı Zekeriya Şanlıer, Bursa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Destek Daire Başkanı Yunus Kaldırım, Bursa Sanat ve Meslek Eğitim Kursları Genel Koordinatörü Eyüp Arda, Bursa Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü İbrahim Karaman, Busmek (Bursa Sanat ve Meslek Eğitim Kursları ) kursiyerleri ve Ahde Vefa konuğu usta öğretici Saim Devrilmez katıldı.

Başkan Yardımcısı Şanlıer,”Üsküdar’ı tarihin ve kültürün şehri olarak nitelendiriyoruz. Üsküdar Belediyesi olarak da  kültür sanat sezonumuz boyunca konser, seminer, söyleşi, sergi gibi birçok etkinlik ile Üsküdarlıları ve İstanbulluları buluşturuyoruz ve şu an yine çok güzel bir programla Sayın Hocam Saim Devrilmez’in mihrimandarlığında filografi sergisi açılışını gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Fahri öğreticilik yaparak birçok öğrenci yetiştiren 80 yaşını aşmış olan Saim Devrilmez, çivi ve tel kullanılarak ortaya çıkarılan Filografi sanatının hak ettiği değeri bulması ve yaygınlaşması için uğraşıyor. Yetiştirdiği öğrencilerin sergilerine katılıp onlara gönülden destek veren Devrilmez hayatını bu sanata adamış.

Bursa Sanat ve Meslek Eğitim Kursları öğrencilerinin çalışmalarından oluşan “Ahde Vefa” sergisi 15-29 Kasım tarihleri arasında Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Okan Gül
Video Editörü
HABERE YORUM KAT