1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üsküdar'da LGS için veliler bilgilendirildi

Üsküdar'da LGS için veliler bilgilendirildi

Çocukları sınava hazırlanan velileri bilgilendirme amacıyla Üsküdar Belediyesi tarafından Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi'nde "LGS Veli Bilgilendirme Toplantısı" düzenlendi. 

Üsküdar'da LGS için veliler bilgilendirildi

Üsküdar Belediyesi Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri tarafından Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal Sayar ve yüzlerce veli katılımlarıyla çocukları sınava hazırlanan velileri bilgilendirme amacıyla "LGS Veli Bilgilendirme Toplantısı" Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi'nde  gerçekleşti.

Kahvaltı eşliğinde yapılan toplantıda, LGS kursları ve velilere sınava hazırlık sürecinde çocuklarına nasıl davranılması gerektiği konular hakkında bilgiler verildi.
Başkan Türkmen yaptığı konuşmasında, "Bizim Üsküdar Belediyesi olarak ve Üsküdarlı hemşehriniz olarak en önemli işimiz, en değerli konumuz, çocuklarımız ve eğitimleridir. Çocuklarımızın 1 yıl değil 1 gününü dahi erteleyemeyiz. Şu anda Türkiye'de eğitimle, kültürle, sanatla ve sporla bizim kadar ilgilenen başka bir belediye yok. Bizim işimiz gücümüz eğitim. Ve biz gençlerimizi, çocuklarımızı, iyilerle, iyiliklerle arkadaş etmek istiyoruz. Çocuklar ve gençler için belediye olarak güvenilir mekân oluşturmak istediklerini söyleyen Türkmen, "Bu alanda bilgi evlerimiz, gençlik merkezlerimiz, çocuk akademilerimiz, Nevmekân kütüphanelerimiz sizin güvenilir mekân ihtiyacınıza cevap vermek için yaptığımız projelerimiz. Sizin güveniniz olmazsa biz bu işi yapamayız. Çocuklarımızı geleceğe hazırladığımızda sizler kadar bizler de mutlu olacağız. Çocuklar, bu aziz milletin de en büyük manevi zenginliğidir" ifadelerini kullandı.
Üsküdar'ın lise ve üniversite giriş sınavlarında başarı ortalamasının Türkiye ortalamasının 10 puan üzerinde olduğunu söyleyen Başkan Türkmen, "Bunların hepsi sizin emeğiniz, sizin gayretiniz. Üsküdar bir eğitim ve kültür şehridir.” dedi.

Üsküdar'da LGS için veliler bilgilendirildi

Türkiye'de örneği olmayan bir projenin de müjdesini veren Türkmen, "Çocuk köyü projemiz var. Beykoz sınırına yakın 80 dönümlük bir arazi. Şu anda projemizi bitirme aşamasındayız. Yakında yapımına başlayacağız. Çocuklarımız, gençlerimiz, orada şehir içerisinde köy hayatı yaşayacaklar. Tarlalar olacak, çocuklar tarla kazacaklar. Küçükbaş, büyükbaş hayvanlar olacak. Süt sağacaklar, ağaçlardan meyve toplayacaklar. Çocuklarımızı hem köklerinden, geleneklerinden kopmasınlar hem de geleceğe hazırlansınlar diye böyle güzel projelerle gençlerimize ve ailelerine olan hizmetlerimize devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

Üsküdar'da LGS için veliler bilgilendirildi

Ailelere sınav sürecinde çocuklarına baskı yapmaması gerektiğini söyleyen Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal Sayar, "Bu dönem öğrencilerimiz için çok stresli bir dönem. Bu stresi azaltmak anne ve babaların elinde. Sizin yaptığımız şeyler onların daha iyi sınava hazırlanmasını sağlayabilir. Ben psikiyatri mesleğinde 30 seneyi devirdim. "En iyi okulu bitirenler, en iyi yerlere gelir" diye bir şey yok. Çok fazla hırs yapmayın. Sadece çocuğunuzun elinden geleni yapmasını sağlayın. Anne babalar için temel ilke, fazla hırs yapmamak, çocuklarımızı sorumluluk alması yönünde heveslendirmek, çaba harcamak" diye konuştu.

 

Okan Gül
Video Editörü

HABERE YORUM KAT