1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Üsküdarlılar Nevmekân Sahil’de çocukları yetiştirme söyleşisinde buluştu

Üsküdarlılar Nevmekân Sahil’de çocukları yetiştirme söyleşisinde buluştu

Üsküdar Belediyesi tarafından Nevmekan Sahil'de "Potansiyelini Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek" isimli söyleşi düzenlendi. Konuk olarak katılan Prof. Dr. Acar Baltaş söyleşiye katılan Üsküdarlılara çocukları yetiştirme tüyoları hakkında bilgiler verdi.

Üsküdarlılar Nevmekân Sahil’de çocukları yetiştirme söyleşisinde buluştu

Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen "Potansiyelini Hayata Yansıtan Çocuklar Yetiştirmek" isimli söyleşi Nevmekân Sahil'de gerçekleşti. Prof. Dr. Acar Baltaş konuk olarak katıldığı söyleşiye Üsküdarlılar tarafından yoğun ilgi gösterildi.

Başkan Hilmi Türkmen, "Bu söyleşi sonucunda sadece 3 tane çocuğun hayatının değiştiğini görmek bile, amacımıza ulaştığımızı gösterir. Belki de bugün burada verilen bilgilerin hepsini biliyorsunuz ama uygulama noktasında işler biraz değişiyor olabilir. İşte bugün bu söyleşi size uygulama açısından bir yol gösterici olacak, kılavuzluk edecek. Bu sayede hep birlikte başarılı ve mutlu bir nesil yaratmanın alt yapısını oluşturacağız" şeklinde konuştu.

11286-psikolog-prof-dr-acar-baltas-soylesi-programi-20191031151823-uskudar-fotogaleri-800x600.jpg

Prof. Dr. Acar Baltaş, "Ebeveynleri rolleri her şeyden önce bugün var olduğundan daha az koruyucu olmalı. Çocukları, gençleri hayat ile bir araya getirmeli. Yaşam becerileri kazanmaları için onların ellerini tavsiye ediyorum. Çocukları ile bağ kurmalarını tavsiye ediyorum. Çocuklarının önem verdikleri şeylere önem verirlerse ve çocuklarının önem verdikleri şeyler konusunda kendilerinin konuşma fırsatı verirlerse yargılamadan kendi doğrularını göstermeden dinlerlerse çocukları onların değerlerine daha iyi yakın olacaklar. Daha istedikleri gibi çocukları olacaktır" ifadelerini kullandı.

11288-psikolog-prof-dr-acar-baltas-soylesi-programi-20191031151829-uskudar-fotogaleri-800x600.jpg

Yaklaşık bir buçuk saat süren seminerde psikolog, Prof. Dr. Acar Baltaş çocukları yetiştirme tüyoları hakkında bilgi verdi. Zaman zaman slaytlarla devam eden Baltaş'ın konuşması ebeveynlerden oldukça ilgi gördü.

11287-psikolog-prof-dr-acar-baltas-soylesi-programi-20191031151826-uskudar-fotogaleri-800x600.jpg

Söyleşi ardından Başkan Hilmi Türkmen, Prof. Dr. Acar Baltaş’a Üsküdar'ı temsil eden el yapımı "katip" ve "katibe" kitre bebek takdim etti.

HABERE YORUM KAT