1. HABERLER
  2. ÇALIŞMA HAYATI
  3. Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) Maaşı Ne Kadar? 2022 İş İlanları ve Maaşları

Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) Maaşı Ne Kadar? 2022 İş İlanları ve Maaşları

Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) maaşı ne kadar diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içerikte Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) iş tanımı, aylık ortalama maaşları ve iş ilanlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) Maaşı Ne Kadar? 2022 İş İlanları ve Maaşları

"2022 Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) maaşı ne kadar, kaç para?" diye bir araştırma içerisindeyseniz, Bölge Gündem Haber editör ekibi bu soruların yanıtını piyasada araştırdı. Sizde Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) pozisyonunda çalışıyorsanız veya bu meslekte kariyer planlıyorsanız bu içerikle ile birlikte; Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) nasıl olunur, iş imkanları nedir, bu mesleğine sahip olabilmek için ne mezunu ve hangi belgelerin gerektiğini bu makalemizden kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İçeriğimize başlamadan önce her firmanın ödeme politikası ve maaş politikası farklılık gösterdiğini belirtelim. Maaş belirlemede en önemli kriter personelin niteliği ve tecrübesidir. Bu çerçevede makaledeki fiyatlar sektör de yer alan Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) olarak çalışan bireylerin aldıkları maaş göz önünde bulundurularak hesaplanmıştır.

Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) Maaşı Ne Kadar? 2022 Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) Maaşları

Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) maaşı ortalama olarak aylık 10100_TL'dir. En düşük Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) maaşı 8350_TL, En yüksek ise 11850_TL'dir. Eğer sizde yukarıdaki maaşlar gibi bir maaş almak istiyorsanız. İŞKUR Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) iş ilanlarına bakabilir, buradan kariyer planlamanızı yapabilirsiniz.

Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) İş İlanları İçin Tıklayın

nekadar.jpg

Meslek Bilgileri

Meslek Kodu :

2359.72

Meslek Adı :

Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği)

Grup Bilgileri Meslek Ana Grubu :

Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Alt Ana Grubu :

Eğitim İle İlgili Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Grubu :

Eğitim İle İlgili Diğer Profesyonel Meslek Mensupları

Meslek Birim Grubu :

Başka Yerde Sınıflandırılmamış Eğitim İle İlgili Profesyonel Meslek Mensupları

Gereken Minimum Eğitim Düzeyi

: İlköğretim

Meslek Detay Bilgileri Meslek Tanımı :

Otomotiv mekanikerliği ustalık yeterliğini kazanmış; aday çırak, çırak, kalfa ile meslekî ve teknik eğitim okul ve kurumları öğrencilerinin işyerindeki eğitiminden sorumlu, meslekî eğitim tekniklerini bilen ve uygulayan kişidir.

Görev ve İşlem Basamakları :

Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda, araç, gereç ve ekipmanları etkin bir şekilde kullanarak, işçi sağlığı, iş güvenliği ve çevre koruma düzenlemelerine ve mesleğin verimlilik ve kalite gereklerine uygun olarak:

a) Aday çırak, çırak, kalfa ve öğrencilerin iş yerindeki eğitiminden sorumlu olmak,

b) Otomotiv mekanikerliği eğitimi ile ilgili gereken makine, araç-gereç ve malzemeler ile eğitim materyallerinin hazırlanmasını sağlamak,

c) Aday çırak, çırak, kalfa ile meslekî ve teknik eğitim okul ve kurumları öğrencilerine, otomotiv mekanikerliği ile ilgili kullanılması gereken makine, araç-gereç ve malzemeleri tanıtmak,

d) Öğrencilere mesleği ile ilgili konularda eğitim vermek,

e) Öğrencilerin, otomotiv mekanikerliği ile ilgili konularda uygulama yapmalarını sağlamak, gördüğü hata ve eksikliklerin düzeltilmesini sağlamak,

f) Öğrencilere, otomotiv mekanikerliği işlerinde kullanılan makine, araç-gereç ve malzemelerin, basit bakım-onarım, kontrol ve ayar işleriyle ilgili gerekli eğitimleri vermek,

g) Öğrencilere iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitim vermek,

h) Meslek dersleri ve atölye uygulama sınavlarında komisyon üyesi olarak görev yapmak,

i) Meslek alanı ile ilgili gelişmeleri takip etmek, uygulamak, vb. görev ve işlemleri yerine getirir.

YORUM KAT: Yukarıdaki Usta Öğretici (Otomotiv Mekanikerliği) maaşlarına ek sizlerde aldığınız maaşları yorum bölümünde bizlere iletebilirsiniz. Sizlerin iletmiş olduğu bilgilerle haberimiz yeniden düzenlenebilecektir. Ayrıca yaptığınız yorumlar diğer okuyucularımızda bu bilgiden istifade edeceklerdir. Yorum bölümümüzden yorum yapmayı unutmayın.

maaşı ne kadar 2022

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👍
👎
😍
😥
😱
😂
😡
HABERE YORUM KAT