1. HABERLER

  2. İÇ HABERLER

  3. Uygulamalı eğitim merkezi açılıyor

Uygulamalı eğitim merkezi açılıyor

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası (MMO) Osmaniye İl, İskenderun İlçe Temsilciliği yeni hizmet binaları 31 Mart,...

Uygulamalı eğitim merkezi açılıyor

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Makine Mühendisleri Odası (MMO) Osmaniye İl, İskenderun İlçe Temsilciliği yeni hizmet binaları 31 Mart, Seyhan Belediyesi ve Makine Mühendisleri Odası işbirliği sonucu hizmete sunulan uygulamalı eğitim merkezi ise 1 Nisan tarihinde törenle hizmete açılacak.

MMO Adana Şubesi Başkanı Hasan Emir Kavi, uygulamalı eğitim merkezinin bölgenin ihtiyaç duyduğu nitelikli kalifiye personel ihtiyacına katkı sağlayacağını söyledi.

TMMOB Makine Mühendisleri Odası Adana Şubesi ile Seyhan Belediyesine bağlı SEYMER (Meslek Edindirme Merkezi) tarafından ortaklaşa çalışacak MMO Uygulamalı Eğitim Merkezi'nin tamamlandığını ifade eden MMO Adana Şube Başkanı Hasan Emir Kavi, uygulamalı eğitim merkezi ile ilgili şöyle konuştu:

"Seyhan Belediye şantiyesinde 300 metrekare alanda inşa edilen uygulamalı eğitim merkezi çok önemsediğimiz projelerin başında gelmektedir. Bölgemizin işsizlik ve nitelikli kalifiye personel ihtiyacına bir nebzede olsa çözüm olabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca, uygulamalı eğitimlerin ardından katılımcılara verilecek MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) kapsamında belgelendirebiliyoruz. Aynı zamanda LPG sızdırmazlık kontrol noktası olarak ta faaliyet gösteren merkezimizde evrak işleri için büro, eğitim salonu, atölye ve laboratuvar yer alıyor. Uygulamalı eğitim merkezimizde ilk etapta planlanan iş makinesi ve vinç operatörü, kaynakçı, hidrolik-pnömatik ustası, makine montajcısı ve bakımcısı, asansör bakımcısı, klima montaj ve bakımcısı, doğal gaz altyapı yapım kontrol personeli, ısıtma ve doğal gaz iç tesisat yapım personeli, bacacı gibi sanayinin ihtiyaç duyabileceği kalifiye belgeli personeller yetiştirilecektir."

Kavi, Osmaniye İl ve İskenderun İlçe Temsilciliği yeni hizmet binalarının da tamamlandığını 31 Mart'tan itibaren her iki temsilciliğin de yeni yerlerinde hizmetlerini sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Uygulamalı eğitim merkezi açılıyor

Uygulamalı eğitim merkezi açılıyor

Haber KaynağıHaber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.