1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Uykuda Eşini Öldürüen Sanık: "Artık Cezamı Verin"

Uykuda Eşini Öldürüen Sanık: "Artık Cezamı Verin"

Savcı, Cemal Delibaş’ın müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Mahkeme, karar için duruşmayı 1 hafta sonraya erteledi.

Uykuda Eşini Öldürüen Sanık: "Artık Cezamı Verin"

Türkiye’nin ilk ‘uykuda cinayet’ davası, karar duruşması için ertelendi. İstanbul’da yaşayan Cemal Delibaş, iddiaya göre 59 günlük eşi Öznur Delibaş’ı sabah yanında kaskatı buldu. Şoka giren genç adam, Adli Tıp raporuyla kahroldu. Çünkü eşi boğularak öldürülmüştü ve zanlı da kendisiydi. Delibaş’ın hatırladığı tek şey, rüyasında kendisini kovalayan birinin boğazını sıktığıydı.

3 HAFTA UYKUDA İZLENDİ, SORUN YAŞAMADI

Habertürk'ün haberine göre, Anadolu 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nin talebiyle Adli Tıp’a gönderilen sanık, 3 haftalık müşahede sırasında uykusunda sorun yaşamadı. Delibaş için “Cezai ehliyeti vardır” raporu verildi. Avukatı Suna Çalışkan nedeni olmayan cinayet için savcının ağırlaştırılmış müebbet hapis istediği sanığın hastalığı senede 2-3 kez yaşadığına dikkat çekerek “Bu hastalık böyle teşhis edilemez” dese de Türkiye’de hastalığı ortaya çıkaracak uzman kurum bulunamadı. Mahkeme, sanığın hastalığının çözülmesi için uzun süreli müşahede talebini reddetti ve savcının mütalaasını istedi.

4 YILDIR YARGILANIYORUM, ARTIK VERİN CEZAMI

Savcı, Cemal Delibaş’ın müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Davada heyecanlandığı için kendisini ifade edemediğini söyleyen sanık, önceden hazırladığı metni okudu. “Onu çok seviyordum. Ben öldürdüysem de bunu bilmek istiyorum. 4 yıldır yargılanıyorum, derdimi anlatamıyorum. Artık verin cezamı” dedi. Mahkeme, karar için duruşmayı 1 hafta sonraya erteledi.

HABERE YORUM KAT