1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Uzman çavuşun hayvan sevgisi takdir topladı

Uzman çavuşun hayvan sevgisi takdir topladı

Edirne'nin Keşan ilçesinde görev yapan jandarma uzman çavuş Devran Uzun'un sosyal medya üzerinden sokak kedilerini beslerken paylaştığı video büyük beğeni...

Uzman çavuşun hayvan sevgisi takdir topladı

Edirne'nin Keşan ilçesinde görev yapan jandarma uzman çavuş Devran Uzun'un sosyal medya üzerinden sokak kedilerini beslerken paylaştığı video büyük beğeni topladı. Geçtiğimiz günlerde bir askerin kediye işkence görüntüleri ise ülke genelinde infial oluşturmuştu.

Edirne İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan görevli Uzman Çavuş Devran Uzun, "Hayvanlara hak ettiği değeri veren Türk milletinin jandarmayız" notu ile sosyal medya üzerinden sokak kedilerini beslediği videoyu paylaştı. Kısa süre içerisinde yüzlerce kez izlenen video vatandaşlar tarafından beğeni ile izlendi.

"Lütfen kötü kalpli, hayvanlara zarar veren insanları bizlerle bağdaştırmayın"

İlçe Jandarma Komutanlığı bahçesinden kedileri severek besleyen Devran Uzun, paylaşımında, "Hayvan sevgisi her insanın içinde olması gereken bir erdem. Teşkilatımızı hayvana işkence yapan, hayvanlara zarar veren insanlarla bağdaştırmanızı istemiyoruz. Hayvanları her zaman sever, koruyup, kollarız. Teşkilatımızda bu konuda çok hassas insanların olduğunu biliyoruz. Lütfen kötü kalpli, hayvanlara zarar veren insanları bizlerle bağdaştırmayın. Biz onların rabbimizin sessiz kulları olduğunun farkındayız. Her zaman olarak gerekli şefkati gösteriyoruz" ifadelerine yer verdi.

Er'e komutanından "vefa" dersi

Geçtiğimiz günlerde ise Erzincan Orduevi Nizamiyesi'nde yakaladığı yavru kediye işkence yapan Er Taner H., görüntüleri, ülke genelinde büyük tepkilere neden olmuştu. Sosyal medyada tepki toplaması üzerine gözaltına alınan, asker Taner H. para cezasına ve 12 gün hücre cezasına çarptırılmıştı.

Keşan Hayvanları Koruma Derneği yönetimi de Devran Uzun'a gösterdiği duyarlılıktan ötürü teşekkür etti.

Uzman çavuşun hayvan sevgisi takdir topladı

Uzman çavuşun hayvan sevgisi takdir topladı

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT